chrome firefox opera safari iexplorer

Краматорський художній музей

  • 84313, м. Краматорськ, вул. Шкадинова, 60
  • (06264) 5-03-05
  • з 9-00 до 17-00;
    у суботу з 10-00 до 16-00;
    Вихідний день: неділя
Про музей:

Краматорський художній музей був заснований у 1967 році на базі відкритої в 1959 році народної картинної галереї.

Спершу художній музей у Краматорську працював як філіал Донецького обласного художнього музею.

За незалежності України, починаючи від 1992 року, заклад дістав самостійний статус.

У теперішній час (2000-ні) фонди музею Краматорського художнього музею налічують 1 400 творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, фоторобіт. Музей пишається колекціями робіт українських художників М. П. Глущенка, З. І. Шолтеса, Є. Р. Кіндратовича, І. Ф. Манайла, О. О. Шепи та інших. У музеї зберігаються полотна відомих українських художників: М. Дерегуса, Т. Яблонської, В. Гуріна, В. Сидорука, які були написані в середині XX століття.


22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути