chrome firefox opera safari iexplorer

Кременецький районний краєзнавчий музей

  • Тернопільська обл.,
    м Кременець, вул.Шевченка, 90

Варто побачити: кольчугу руського воїна, середньовічні мечі, українські грошові знаки часів революції 1917-1920 років, першодруки творів польського поета Ю. Словацького, особисті речі українського композитора М.Вериківського, полотна Ж.Сафонова, А.Лазарчука, В.Галімського та інших відомих митців.
Про музей:

Кременецький краєзнавчий музей — науковий культурно-освітній заклад у місті Кременець Тернопільської області. Музей створений у березні 1937 року з ініціативи польських учених Ф. Мончака та З. Опольського. Деякий час знаходився у приміщені колишнього ліцею.

Від 1950 року — в будинку на вул. Шевченка, 90, праве крило якого входить до комплексу будівель 18 століття. Ліве добудоване на початку 20 століття.

У 16 залах Кременецького районного краєзнавчого музею — 5,5 тис. експонатів. Фонди закладу налічують понад 50 тисяч одиниць.

Експозиції музею докладно розповідають про природу, історичне минуле й сучасне життя краю. В одному із залів висвітлюється перебування на Кременеччині восени 1846 року Тараса Шевченка і вшанування його пам»яті.

В музеї можна побачити цікаві ентомологічні, палеонтологічні, археологічні, нумізматичні колекції, старовинну зброю, предмети побуту, вироби майстрів народної творчості.

Структурним  підрозділом  Кременецького  краєзнавчого  музею  є  меморіальний  музей художника І. Хворостецького в місті Почаєві.

 

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...