chrome firefox opera safari iexplorer

Кримська республіканська установа «Центральний музей Тавриди»

  • 95011, Автономна Республіка Крим, м. Сімферополь, вул. Гоголя, 14
  • (0652) 25-25-11
  • щодня з 9.00-17.00, вихідний день – вівторок
    Останній робочий день місяця – санітарний
  • дитячий – 7 грн., дорослий – 15 грн. Безкоштовне відвідування:інваліди, діти сироти, учасники і ветерани війни.
Про музей:

Кримська республіканська Установа «Центральний музей Тавриди» (до 2006 р. Кримський республіканський краєзнавчий музей) — одна з найбільших науково-просвітницьких установ Криму, що займається збором, зберіганням і вивченням історико-культурної спадщини і природних багатств Криму.

Колекція музею

Колекція музею налічує більше 100 тисяч експонатів, серед яких значні збори археологічних предметів, колекція нумізматики, унікальні збори графіки XVIII, — XIX віків з видами Криму, змістовний фото — і документальний фонд. Музей зберігає цікаві історико-побутові речі, предмети декоративно-прикладного мистецтва, етнографічні колекції

Експозиційна діяльність
Нині для відвідування відкриті експозиційні розділи

* Заповідні ландшафти Криму
* Природа Криму : палеонтологія, геологія, рельєф
* Минуле Тавриди (історія і археологія Криму з прадавніх часів до ХV століття)
* Таврійська губернія
* Крим в роки Великої Вітчизняної війни

Виставкова діяльність
Щорічно Музеєм проводиться велика наукова робота, створюється понад 30 різнопрофільних виставок, що експонуються не лише в Криму, але і за його межами. Археологічні збори музею експонувалися на міжнародних виставках в Італії (1994, 1995 рр.), Франції (1997 р.), Німеччині (1999 — 2010 гг).
Сьогодні в музеї відкрита унікальна виставка з археологічної колекції «Крим: врятовані скарби»

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути