chrome firefox opera safari iexplorer

Кримська республіканська установа «Центральний музей Тавриди»

  • 95011, Автономна Республіка Крим, м. Сімферополь, вул. Гоголя, 14
Про музей:

Кримська республіканська Установа «Центральний музей Тавриди» (до 2006 р. Кримський республіканський краєзнавчий музей) — одна з найбільших науково-просвітницьких установ Криму, що займається збором, зберіганням і вивченням історико-культурної спадщини і природних багатств Криму.

Колекція музею

Колекція музею налічує більше 100 тисяч експонатів, серед яких значні збори археологічних предметів, колекція нумізматики, унікальні збори графіки XVIII, — XIX віків з видами Криму, змістовний фото — і документальний фонд. Музей зберігає цікаві історико-побутові речі, предмети декоративно-прикладного мистецтва, етнографічні колекції

Експозиційна діяльність
Нині для відвідування відкриті експозиційні розділи

* Заповідні ландшафти Криму
* Природа Криму : палеонтологія, геологія, рельєф
* Минуле Тавриди (історія і археологія Криму з прадавніх часів до ХV століття)
* Таврійська губернія
* Крим в роки Великої Вітчизняної війни

Виставкова діяльність
Щорічно Музеєм проводиться велика наукова робота, створюється понад 30 різнопрофільних виставок, що експонуються не лише в Криму, але і за його межами. Археологічні збори музею експонувалися на міжнародних виставках в Італії (1994, 1995 рр.), Франції (1997 р.), Німеччині (1999 — 2010 гг).
Сьогодні в музеї відкрита унікальна виставка з археологічної колекції «Крим: врятовані скарби»

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...