chrome firefox opera safari iexplorer

Лебединський районний краєзнавчий музей

  • 42200 Сумська область, м.Лебедин, вул. Леніна, 37
Про музей:

Лебединський краєзнавчий музей було створено в 1996  році. Сьогодні в залах музею розміщено близько 10 тисяч експонатів. Серед них – археологічні знахідки, документи та матеріали, пов’язані з історією, духовною та матеріальною культурою Лебединщини.

Серед  цікавих експонатів: останки мамонта, що були знайдені в 1963 році під час будівництва автовокзалу в  Лебедині, посуд, особисті речі графа Капніста та ін.

На чільному місці розміщено матеріали про перебування у 1859 році Т.Г.Шевченка на Лебединщині. Музейна бібліотека сьогодні налічує близько  200 примірників шевченкіани.

У музеї зібрані цікаві матеріали про Лебединщину в період Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років.  Це фотографії, документи про партизанський рух в краї,  матеріали про лебединів – учасників штурму Берліна, кавалерів ордена Слави,  земляків — Героїв Радянського Союзу, серед яких — двічі Герой Радянського Союзу, маршал бронетанкових військ П.С.Рибалко.

Окремий розділ присвячений  Почесним громадянам  Лебедина.

У залі «Музична спадщина Лебединщини» представлено матеріали, що розповідають про життєвий і творчий шлях етнографа і музикознавця  О.І. Стеблянка, всесвітньовідомого співака І.Н.Стешенка, про перебування в Лебедині у 1893 році видатного російського музиканта С.В. Рахманінова.

Більшу частину зали займає експозиція про творчий і життєвий шлях славетного українського співака Бориса Романовича Гмирі, творчий доробок якого — 37 оперних партій, 545 камерних творів та народних пісень.

 

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...