chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Берегівщини

  • Закарпатська область
    місто Берегове
    вул. Габора Бетлена, 1
  • (03141) 4-28-27
  • щоденно крім понеділка з 10.00 до 17.00;
  • • для дорослих – 2.00 грн. • для дітей, учнів, студентів – 2.00 грн
Варто побачити: експонати римського періоду історії краю – це фрагмент печі для випалювання керамічних виробів, форми для виготовлення металевих предметів. В музеї зберігаються багато реліквій часів Ференца Ракоці ІІ. Значною за кількістю експонатів є колекція, що знайомить з історією Берегова часів Першої світової війни та 30-х рр. ХХ століття. Вражає різноманітністю експонатів і етнографічний зал музею – глечики, кухлі, дерев'яні та кам'яні сільськогосподарські знаряддя праці, рубелі, кужелі, прядки з різних порід дерев.
Про музей:

Музей має свою особливу, нелегку історію. В 1964 р. в маленькій шкільній кімнаті була відкрита виставка колекції Ференца Горвата, який з 30-х рр. минулого століття пристрасно збирав археологічні пам'ятки, які були знайдені під час будівництва залізниці. Це знаряддя праці найдавнішої людини, фрагменти кераміки, бронзові предмети,тощо. Особливу увагу привертала нумізматична колекція, яка нараховувала 224 монети.

Місцезнаходження музею змінювалося в залежності від місцевої влади, а в 1989 р. музей припинив своє існування. Колекція експонатів майже повністю втрачена внаслідок непрофесійного зберігання.

Музей Берегівщини в такому вигляді, який він має зараз, було відкрито 30 березня 2002 р. у найдавнішому приміщенні Берегова – палаці графа Габора Бетлена, збудованому у 1629 р.

Розпочинав музей роботу, маючи 42 екпонати, зараз їх – понад 2 тисячі. Розширенню експозиції музею сприяють мешканці міста і району, а також подвижницька діяльність директора музею Івана Шепи.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути