chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Берегівщини

  • Закарпатська область
    місто Берегове
    вул. Габора Бетлена, 1
Варто побачити: експонати римського періоду історії краю – це фрагмент печі для випалювання керамічних виробів, форми для виготовлення металевих предметів. В музеї зберігаються багато реліквій часів Ференца Ракоці ІІ. Значною за кількістю експонатів є колекція, що знайомить з історією Берегова часів Першої світової війни та 30-х рр. ХХ століття. Вражає різноманітністю експонатів і етнографічний зал музею – глечики, кухлі, дерев'яні та кам'яні сільськогосподарські знаряддя праці, рубелі, кужелі, прядки з різних порід дерев.
Про музей:

Музей має свою особливу, нелегку історію. В 1964 р. в маленькій шкільній кімнаті була відкрита виставка колекції Ференца Горвата, який з 30-х рр. минулого століття пристрасно збирав археологічні пам'ятки, які були знайдені під час будівництва залізниці. Це знаряддя праці найдавнішої людини, фрагменти кераміки, бронзові предмети,тощо. Особливу увагу привертала нумізматична колекція, яка нараховувала 224 монети.

Місцезнаходження музею змінювалося в залежності від місцевої влади, а в 1989 р. музей припинив своє існування. Колекція експонатів майже повністю втрачена внаслідок непрофесійного зберігання.

Музей Берегівщини в такому вигляді, який він має зараз, було відкрито 30 березня 2002 р. у найдавнішому приміщенні Берегова – палаці графа Габора Бетлена, збудованому у 1629 р.

Розпочинав музей роботу, маючи 42 екпонати, зараз їх – понад 2 тисячі. Розширенню експозиції музею сприяють мешканці міста і району, а також подвижницька діяльність директора музею Івана Шепи.

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...