chrome firefox opera safari iexplorer

Музей фольклору Г.Т. Танцюри

  • 23700, Вінницька обл.,Вінницький р-н, м. Гайсин, вул. Гагаріна 3/3
Про музей:

Танцюра Гнат Трохимович народився в с. Зятківці Гайсинського району Вінницької області 10 червня 1901 р... Помер 12 листопада 1962 р... в м. Гайсин, де й похований.

Багаторічне систематичне вивчення історії, економіки, матеріальної та духовної культур Зяіківців дозволило Г. Танцюрі написати двотомне дослідження, епопею народного життя на прикладі одного села:
Гнат Трохимович Танцюра ,,ЗЯТКІВЦІ. Історико-соціологічні нариси”.
Пристрасний літописець свого села, Гнат Трохимович Танцюра простежував не тільки найважливіші події, що розгорталися в рідних краях, а й вивчав те, як вони відображалися на долях людей. Для цього на кожну родину ним було заведено хронологічну картку, що розпочиналася 1833 роком – першою датою в церковній книзі. Ґрунтовне дослідження Г. Танцюри оригінальне тим, що побудоване як на достовірних документальних свідченнях, так і на багатющому матеріалі переказів, спогадів зятківчан, на джерелах пам'яті поколінь.

Музей відкрито 12 березня 1990 р. у меморіальній хаті Гната Танцюри.
Музейна колекція нараховує понад 4 500 предметів. Щороку музей відві-дує близько 4 000 осіб.

Основа фондової збірки — особисті речі збирача фольклору Г. Танцюри, його епістолярна спадщина, архівні та фотоматеріали.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...