chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії органів внутрішніх справ Волині

  • 43000, м.Луцьк, вул.Винниченка,11
  • (0332) 74-24-96
  • щоденно з1000-1600
    Субота, неділя - вихідний
    (екскурсії по замовленню)
Про музей:

Музей історії органів внутрішніх справ Волині пережив історичні злами, через які пройшла наша країна і її громадяни. Ще 30 грудня 1981 року наказом начальника УВС області полковника внутрішньої служби А.В.Путія були прийняті  заходи про створення музею історії міліції Волині. І вже 24 грудня 1982 року, як тоді було оголошено, „на честь 60-річчя утворення СРСР і 65-річчя радянської міліції” відбулось урочисте відкриття експозиції музею для відвідувачів. Основну роботу по створенню музею і організацію його роботи провів політвідділ УВС на чолі з полковником внутрішньої служби В.І.Артишуком.

Активна і багатогранна робота музею сприяла тому, що у  1987 році йому, згідно рішення Міністерства культури УРСР було вручено посвідчення про присвоєння почесного знання „Народний музей”.

Проте, в 1992 році керівництвом УВС області приймається необгрунтоване рішення про припинення роботи музею і передачі його приміщення для новостворених оперативних служб міліції.  Експозиція з поспіхом руйнується, частина експонатів передається в фонди обласного краєзнавчого музею, частина документів і експонатів просто знищується, окремі музейні цінності безслідно зникають.

Але ветерани органів внутрішніх справ області на чолі з головою Ради ветеранів полковником внутрішньої служби у відставці М.Д.Давидюком не змогли з цим змиритися. Вони звертаються з усними і письмовими скаргами у всі вищі інстанції. Вимагають покарати винних у зруйнуванні музею і відновити його роботу.

Проте лише у кінці 90-их років керівництвом УВС приймається рішення і починається робота по створенню вже цілком нового музею. І  з грудня 2001 року  музей історії органів внутрішніх справ Волині знову приймає відвідувачів, поповнюється новими експонатами, стає ефективним засобом виховання учнівської і студентської молоді, співробітників міліції на кращих традиціях попередніх поколінь. В архівах проводяться дослідження з історії правоохоронців Волині, уривки з яких публікуються в регіональній пресі. В обласному державному видавництві „Надстир’я” в 2000, 2002,  2003, 2005 і 2009 роках друкуються збірки про історію органів внутрішніх справ Волині. Постановою колегії управління культури облдержадміністрації від 22 березня 2002 року музею обласної міліції повернуто звання „Народний”.

Сучасна музейна експозиція свідчить про характер і особливості роботи силових структур Волині з часів Київської Русі до сьогодення, дає уяву про історичний шлях, умови й обставини, в яких діяла, розвивалась, занепадала й знову відроджувалась правоохоронна система. Оригінали і копії наведених документів розповідають про виникнення й розвиток силових структур Волині під владою литовських і польських королів, російських імператорів. Окремо висвітлені укази Олександра І 1805 року про штати поліції міст Волинської губернії. Наводяться зразки перших паспортів, що вводились з 1826 року. Розкривається специфіка розслідувань кримінальних справ, боротьби поліції з пияцтвом і розпустою.

Архівні матеріали, особисті документи і експонати висвітлюють непросту роботу місцевих правоохоронців у вирі революцій і війн першої половини ХХ століття, в роки тоталітарного лихоліття, розвалу СРСР, утворення й розбудови незалежної України.

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути