chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії села Тиманівка

  • 23644, Вінницька обл.,Тульчинський р-н, с. Тиманівка
Про музей:

В історичних джерелах Тиманівка вперше згадується у 1606р. як Княжполь В XVI ст. село належало до Брацлавського повіту, в ХІХ до Ямпільського.

Музей історії села Тиманівка представляє унікальні експонати: збірка одностроїв офіцерів і солдатів російської армії кінця XVIII ст., зброя та штандарти російських, французьких, турецьких військ XVIII ст., нумізматична колекція (XVIII ст.) Всього налічується близько 1 300 експонатів. Велику допомогу надав Ленінградський артилерійський історичний музей (нині Музей артилерії, інженерних військ і військ зв'язку) та Військово-історичний музей. Доречи, в садибному будинку, де проживав полководець доволі холодно. Біля садибного будинку – погруддя Суворова. Я висловлюю велику подяку за проведену екскурсію директору музею Варварук Любов Степанівна, яка є і директором музею історії села.

Музей історії села розміщається в старому будинку, зведеному у 1912, де в 1987 р. знаходилась контора колгоспу ім. О. Суворова, головою правління якого був П. Желюк. Його кабінет зберігся як був при житті голови колгоспу. Мешканці села дуже пишаються Желюком і вшановують його пам'ять. Всього музейна колекція нараховує майже 3 000 експонатів

29 грудня

Інші дати
Народився Микола Стражеско
(1876, м.Одеса – 1952) – відомий терапевт-клініцист, академік. До цього часу не втратила актуальності і широко використовується на практиці класифікація недостатності кровообігу за Стражеско – Василенком. Інститут кардіології НАН України носить ім»я академіка М.Д.Стражеско.
Розгорнути
Народився Володимир Симиренко
(1891, с. Мліїв Черкаської обл. - 1938) - український вчений, селекціонер, помолог.
Розгорнути