chrome firefox opera safari iexplorer

Музей природи

  • 327001, м. Миколаїв, вул. Свердлова, 22
Про музей:

Зоологічні сади беруть свій початок з далекого минулого: у середині ХVІІІ – на початку ХІХ ст. було засновано зоопарки в Угорщині, Австрії, Англії, Франції, Росії.

За двадцять років своєї діяльності акваріум перетворився у багате сховище екзотичних риб, земноводних і рослин та складався з таких відділів:

1. екзотичного: риби та земноводні тварини, болотні та водяні рослини тощо з Південної Азії, Африки, Америки і Австралії;

2. відділу місцевої фауни та флори;

3. лабораторії експериментальної іхтіології;

4. лабораторії експериментальної культури рослин.

Миколаївський акваріум, в якому на той час нараховувалося 147 видів тварин, можна було поставити у один ряд з європейськими зоопарками, наприклад, у Неапольському зоопарку в Італії нараховувалося до 200 видових назв тварин.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути