chrome firefox opera safari iexplorer

Миргородський літературно-меморіальний музей Давида Гурамішвілі

  • 37600, Україна, Полтавська обл., м. Миргород, вул. Незалежності, 5
  • (05355) 5-21-78.
  • з 9 до 17 год. без перерви, вихідний – вівторок
  • для дорослих – 3 грн.; для дітей з 6 років, студентів – 1 грн. Екскурсійне обслуговування: 30 грн. (групи дорослих); 10 грн. (групи дітей). Безкоштовне обслуговування для: ветеранів та учасників ВВв, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, інвалідів І, ІІ груп; дітей-сиріт.
Варто побачити: предмети грузинської старовини: національний одяг та взуття, предмети побуту, народні музичні інструменти, знаряддя праці, посуд, колекцію старовинних грузинських монет XVII-XVIII ст., зразки зброї та обладунки грузинського воїна XVIII ст.
Про музей:

Миргородський літературно-меморіальний музей Давида Гурамішвілі – унікальний куточок Грузії на українській землі. Поряд з музеєм – пам’ятник – висічене мужнє, красиве і горде обличчя поета з задумливими і сумовитими очима.

Створення музею стало можливим завдяки праці ряду українських та грузинських науковців (П.Тичина, П.Панч, О.Барамідзе) та особистому клопотанню М.Бажана. 

Експозиція побудована у відповідності до трьох найбільших періодів життя і діяльності Давида Гурамішвілі: його перебування в Грузії, Росії та Україні. 

З 2006 р. при музеї діє літературний клуб, де організовуються зустрічі з майстрами слова, літературно-музичні та театральні вечори, які користуються великою популярністю серед любителів літератури різних вікових груп.

Родзинкою екскурсійного обслуговування є використання народної та естрадної грузинської музики, демонстрація слайд-фільмів «О Грузіє, тебе обрали боги…», «Діяльність Миргородського літературно-меморіального музею Давида Гурамішвілі» та ін., фотографування відвідувачів у грузинському національному вбранні

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути