chrome firefox opera safari iexplorer

Обласний археологічний музей

  • 08700, с. Трипілля, Обухівського району
  • (04572)3-32-99
  • щодня з 9.00 до 17.00
    Каса та екскурсії працюють до 16.00
  • Пільгове відвідування: Ветерани та учасники Великої Вітчизняної війни.
Про музей:

Музей розташований на відстані 50 кілометріввід Києва і 20 кілометріввід Обухова.
Заснований в 1978 році як «Музей комсомольської слави», в 1995 році за розпорядженням управління культури Київської облдержадміністрації його було перепрофільовано в обласний археологічний музей.

В музеї є чотири експозиційні зали:
1 зал — доба кам'яного віку, епоха бронзи, ранній залізний вік
2 зал — доба ранніх слов'ян, Київська Русь, пізнє середньовіччя
3 зал — історична геологія, розгорнута експозиція по Трипільській культурі
4 зал — етнографія Трипільщини та Київщини.
У 2002 році завершено капітальний ремонт музею та оновлена експозиція. Біля музею споруджено погруддя видатному вченому-археологу В.В. Хвойці.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути