chrome firefox opera safari iexplorer

Оржицький історичний музей

  • 37000, Полтавська область, Оржицький район, смт. Оржиця, вул. Леніна, 38
  • (05357) 9-13-84
  • з 8.30 до 17 год., перерва з 13 до 14 год. Вихідний день – субота, неділя.
  • Відвідування та екскурсійне обслуговування відвідувачів музею безкоштовне.
Варто побачити: унікальні експонати з археології Оржицького краю: кам’яні молоток та ручне рубило, наконечники стріл, бронзову сокирку; військове спорядження радянського воїна, німецького солдата та колекція зброї, часів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.
Про музей:

Оржицький історичний музей відкрито 23 лютого 1975 року. Експозиція музею знайомить відвідувачів з найцікавішими пам’ятками матеріальної та духовної культури населення Оржицького району з найдавніших часів до сьогодення. 

Музейна колекція розміщена у п’яти експозиційних залах.  

Історичний зал має фотоматеріали, речові експонати, які розповідають про історичне минуле краю від появи первісної людини на землі. 

Відділ Великої Вітчизняної війни має два зали – Бойової Слави та 97-ої стрілецької дивізії, які присвячені героїчному минулому, ветеранам війни і праці, які у боях і в тилу виборювали перемогу. 

У залі культури представлені фотодокументи, архівні матеріали з історії освіти, медицини, культури. А також у ньому розповідається про відомих особистостей Оржицького району. Тут народилися і жили народна артистка СРСР і України Діана Петриненко, живописець Дмитро Безуглий, кобзар і лірник Архип Никоненко, філософ і фольклорист Володимир Лисевич, етнограф Матвій Номис, поет Володимир Підпалий та інші видатні діячі науки і мистецтва.

У залі етнографії зібрані речі побутового вжитку селян ХІХ-ХХ ст. Експонується колекція народного вбрання: жіночий на чоловічі комплекти, головні убори, пояси, взуття та інше. 
Музей вивчає і пропагує історію сіл Оржицького району. Проводить пошукову роботу, організовує екскурсії, походи по місцях бойової Слави, зустрічі з ветеранами війни і праці та відомими людьми краю.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути