chrome firefox opera safari iexplorer

Первомайський краєзнавчий музей

  • м. Первомайський,3 мікрорайон, б.35
  • 0248-3-73-46
  • З 8 00-17 00, без перерви.
    Вихідний - неділя.
  • Вартість відвідування для дорослих-1 грн., для дітей - 0,5 грн., вартість екскурсії для дорослих - 2 грн.,для дітей – 0,5 грн. з особи.
Про музей:

Первомайський краєзнавчий музей було засновано в 1927 році. Ініціатором створення був вчений К. В. Харлампович. Він був членом археологічної експедиції Академії Наук України, яка проходила в 1928—1935 роках и називалась “Південнобузька археологічна експедиція”. Саме в цьому краєзнавчому музеї зберігалась основна археологічна колекція, яка була знайдена в роки експедиції. В експозиції музею на той час було близько 20000 експонатів.
Основна функція музею – це не просто показ експозицій, але й збір матеріальних та інформаційних джерел для того, щоб зберегти історію краю для майбутніх поколінь.

У музеї функціонує три виставкові зали, які максимально використовуються. Проводяться періодичні виставки з фондів Первомайського та обласного краєзнавчого музеїв. Виставляють свої роботи майстри декоративно-прикладного мистецтва, місцеві художники. Неодноразово експонувались предмети із приватних колекцій. Виставки – це основна форма роботи, за допомогою якої музейні працівники намагаються привернути увагу відвідувачів. Розроблено цілий ряд лекцій і тематичних екскурсій, як по експозиції музею, так і з різних аспектів культури та історії. Такі лекції користуються великою популярністю.

26 грудня

Інші дати
Народився Євген Плужник
(1898, с.Кантемирівка, нині - Росія – 1936) – український письменник, поет, драматург, перекладач. Автор поетичних збірок «Дні», «Рання осінь», «Рівновага», роману «Недуга», п»єс «Просефор Сухораб», «У дворі на передмісті»
«Але ж пливуть, минають літа... Час і горами двига. ...І сум не такий, і радість не та... І тільки незмінна книга!» (Євген Плужник)
Розгорнути
Народився Володимир Владко
(1900, м. Санкт-Петербург - 1974) - український письменник-фантаст, автор повістей "Чудесний генератор", "Позичений час", "Фіолетова загибель", збірки "12 оповідань", "Сивий капітан", "Залізний бунт" та ін.
Розгорнути