chrome firefox opera safari iexplorer

Петрівський районний музей історії

  • 28300
    Кіровоградська область, Петрівський район,
    смт. Петрове, вул. Ілліча, 43
  • 8.00 - 17.15.
    Вихідні – субота, неділя
  • для дорослих – 1 грн. для дітей – 0,50 грн.
Про музей:

Дата відкриття районного музею – 17 червня 1967 року. Музей має чотири виставкових зали, експозиції яких розповідають про історію становлення та розвитку Петрівського району. Найбільшу цікавість у відвідувачів викликає зал Бойової Слави. Тут ви зможете дізнатись про історію краю в роки Великої Вітчизняної війни. Фрагменти рушниць і автоматів, гільзи снарядів, патронів, форма радянських солдат, фляги та інші речі переносять у полум’я війни. Численні документи розповідають про фашистський терор в краї, рух опору окупантам, визволення району. Чільне місце відведене землякам – Героям Радянського Союзу, зокрема представлені їхні особисті речі.

Відведене місце й ушануванню пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років та сталінських репресій; окремі експозиції присвячені учасникам ліквідації на Чорнобильській АЕС, воїнам – інтернаціоналістам. У серпні 2010 року на базі районного музею історії відкрито експозицію раритетної сільськогосподарської техніки під відкритим небом, де представлені різноманітні трактори, машини та механізми, за допомогою яких люди десятиліттями обробляли землю.

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути