chrome firefox opera safari iexplorer

Смілянський краєзнавчий музей

  • 258410, м. Сміла, вул. Байди-Вишневецького, 98
Про музей:

Смілянський краєзнавчий музей — краєзнавчий музей у райцентрі Черкаської області місті Смілі, найбільше зібрання матеріалів, предметів і матеріалів з історичного розвитку, культури, економіки, персоналій міста і Смілянщини.

Основні фонди музею налічують понад 3,5 тисяч одиниць зберігання.

Експозицію розміщено в трьох залах, де представлено:

Серед унікальних експонатів — скринька зі скла і металу роботи італійських ювелірів XVIII століття, навісний замо́к середини XIX століття, цеглини з будівель графів Бобринських та інші предмети.

Щорічно проводиться понад 200 екскурсій.

Музей здійснює проводить науково-пошукову та краєзнавчо-дослідницьку роботу, надає консультації з питань краєзнавства місцевим засобам масової інформації, закладам освіти і культури.

Міський музей у Смілі став методичним центром створення і становлення музеїв-супутників на цілому ряді підприємств і організацій, музейних кімнат у навчальних закладах — зараз їх у місті понад 2 десятки, в тому числі музей гімназії ім. В. Т. Сенатора, музей рафінадного і машинобудівного заводів, пожежної частини тощо.

 

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...