chrome firefox opera safari iexplorer

Тульчинський краєзнавчий музей (відділ музей – квартира М.Д.Леонтовича)

  • 23600, Вінницька обл.,м.Тульчин,вул.,Гагарина,1
    Музей - квартира М.Д.Леонтовича знаходиться за адресою:
    вул., Леонтовича,6
Про музей:

Тульчинський краєзнавчий музей — районний краєзнавчий музей у місті Тульчині на Вінниччині, значне зібрання матеріалів і предметів з природи, історії та персоналій, зокрема, військової історії та про декабристський рух у регіоні, етнографії тощо Тульчинського краю.

1977 року до 100-річчя від дня народження видатного українського композитора Миколи Дмитровича Леонтовича, який проживав у Тульчині впродовж 190821 років, відкрито Музей-квартиру М. Д. Леонтовича, який відтоді діє на правах відділу Тульчинського краєзнавчого музею.

Меморіальний музей-квартира М.Д. Леонтовича в Тульчині розповідає про життя і творчість видатного українського композитора, диригента, фундатора українського хорового співу. Микола Дмитрович викладав у єпархіальному жіночому училищі в Тульчині, організував Тульчинську хорову капелу. Фотографії, особисті речі, книги і картини розповідають про автора більше 150 обробок народних пісень, великої кількості церковних літургій, псалмів, молебнів.

У  Тульчинському краєзнавчому музеї ви познайомитеся з історією цього дивовижного міста. У музеї систематично проводяться різноманітні виставки.

Музейна колекція Тульчинського краєзнавчого музею нараховує понад 22 000 предметів.

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...