chrome firefox opera safari iexplorer

135-річчя Миколи Леонтовича відзначать міжнародною конференцією

05 грудня 2012 о 11:13

У Кам’янці-Подільському готуються до ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Микола Леонтович і сучасна освіта та культура», приуроченої до 135-річчя від дня народження видатного українського композитора, музично-педагогічного і культурного діяча.

Конференція відбудеться в Кам’янець-Подільському Національному університеті імені Івана Огієнка 12—13 грудня 2012 року, повідомляє Голос України.

Тут під час попередніх форумів було відкрито музей-кімнату Миколи Леонтовича, а на вулиці Шевченка, в приміщенні колишньої духовної семінарії, де вчився та працював композитор, встановлено меморіальну дошку автору всесвітньо відомого «Щедрика».

Нагадаємо, Микола Леонтович народився 13 грудня 1877 року у с. Монастирок, що на Вінниччині. Відомий український композитор, хоровий диригент, громадський діяч, педагог. Автор широковідомих обробок українських народних пісень для хору «Щедрик», «Дударик», «Козака несуть». Його обробка «Щедрика» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути