chrome firefox opera safari iexplorer

Устилузький музей Ігоря Стравінського

  • 44731. м.Устилуг, вул.Стравінського,2в
  • (03342) 9-34-59
  • За попереднім замовленням
Про музей:
Устилуг – одне із старовинних містечок на Волині, відоме ще з літописних часів (1150 р.). В останній чверті XIX – на початку XX століть – це було звичайне провінційне містечко з патріархальним побутом.
Однак, саме в той час Устилуг став притулком для трьох поколінь родини Стравінських – знаменитого співака Маріїнського театру в Петербурзі Федора Стравінського, його сина всесвітньовідомого композитора Ігоря Стравінського та сина останнього – Федора, визнаного в світі швейцарського художника. Ігор Стравінський називав Устилуг „райським куточком для творчості”. Саме тут композитор щасливо працював над творами. Музика Стравінського, що була створена в Устилузі – одна з блискучих сторінок світової культури. Завдяки композитору музичний фольклор Волині через балети „Жар птиця” (1910 р.), „Петрушка” (1912 р.), „Весня священна” (1913 р.), „Весіллячко” назавжи залишиться в історії світової музики.
Нині в будинку композитора „Стара Миза”, побудованому у 1907 році за його власним проектом, знаходиться музична школа, де на першому поверсі у лівому крилі розміщується музей композитора. У чотирьох експозиційних залах за тематично-хронологічним принципом подані матеріали, які розповідають про життя та творчий шлях геніального композитора, його перебування в Устилузі, останній приїзд до Радянського Союзу.
Велику пошукову роботу по дослідженню життєвого і творчого шляху композитора провели в свій час науковці Волинського краєзнавчого музею Олена Огнєва та Олекса Ошуркевич. Допомогу у створенні музею надав фонд Пауля Захера з Базеля (Швейцарія). Активну роботу по створенню музею проводив Володимир Васильович Терещук – директор місцевої музичної школи, який з часу відкриття музею у 1990 році є його незмінним громадським директором.

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути