chrome firefox opera safari iexplorer

Про проект «Музеї України»

Ми втілили у життя унікальний за своїми масштабами проект: за рекордно короткі терміни було зібрано величезний масив інформації про всі музеї України!

Починалося все у 2010 році, коли спеціально до Дня Києва у столиці відбулася презентація просвітницького проекту «Київ – столиця українських музеїв». Ініціаторами та організаторами проекту виступили заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, головний редактор журналу «Главред» Діана Дуцик та депутати Київради Олександр Бригинець і Олексій Давиденко.

Основною метою проекту було бажання поінформувати, передовсім освітні заклади столиці, про головні державні та комунальні музеї Києва, їх напрацювання, виставки, можливість відвідування їх школярами і студентами на пільгових умовах. З цією метою в номері журналу «Главред» до Дня Києва представлена карта музеїв столиці та зібрана вся необхідна інформація про їх роботу: розташування, час роботи, направленість, експозиції тощо (загалом у журналі представлені майже 50 музеїв).

Після такого вдалого стару та зацікавлення проектом широкого кола аудиторії, почалася робота над створенням музейної бази кожної окремої області.

Так, за підтримки народного депутата Валерія Дубіля, вийшла окрема брошура «Все про музеї Чернігівщини», а завдяки співпраці з фондом Андрія Матковського у газеті «Вечірня Полтава» побачила світ підбірка «Все про музеї Полтавщини». Ці проекти давали не лише корисну інформацію про роботу музеїв, а й відкривали весь культурний, історичний, археологічний, науковий, просвітницький потенціал України.

За ініціативи відомого громадського діяча Миколи Томенка порталом «Рідна країна» було зібрано дані близько 700  музеїв із 24 областей України, а також окремими пунктами означено Автономну Республіку Крим, міста Київ та Севастополь.

Сьогодні на цій сторіночці порталу опубліковано весь перелік музеїв України, а також цікава та потрібна інформація про них (вартість квитків, розташування, телефони, електронні адреси та сайти, графік роботи, знижки, характеристика виставок та експозицій).

Якщо Ви маєте інформацію про музеї, які не представлені у нашій підбірці, будемо вдячні, якщо Ви надішлете її нам електронною поштою, або додасте самостійно (бажано разом із фото).

Повернутися до переліку музеїв

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути