chrome firefox opera safari iexplorer

Представлені талісмани Євро-2012. Оновлено

17 листопада 2010 о 11:04

16 листопада 2010 року у Варшаві презентували офіційний талісман Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Це фігурки двох футболістів, одягнуті у форму кольорів національних прапорів України та Польщі. На білій футболці польського футболіста – номер 20, на жовтій футболці українця — номер 12.

Розробкою талісману займався один з найкрупніших мультиплікаційнних концернів Warner Brothers.

Імена для близнюків

Імена футболістам обиратимуть уболівальники. Вони матимуть можливість обрати із трьох варіантів:

 • Славек-Славко
 • Сємко-Стрімко
 • Клемек-Владко.

Голосування триватиме з 16 листопада до 3 грудня, а варіант-переможець буде оголошений 4 грудня.

Голосувати можна на web-сторінці УЄФА, у ресторанах «Макдональдс» в містах-організаторах Євро-2012 та під час турне талісману містами, де проходитиме чемпіонат.

Турне з презентацією талісманів буде проходити:

 • 18 листопада — Познань
 • 20-21 листопада – Львів
 • 23-24 листопада — Донецьк
 • 26 листопада  – Вроцлав
 • 26-27 листопада – Харків
 • 28-29 листопада – Київ
 • 29 листопада – Гданськ
 • 4 грудня — Варшава.

Копія талісманів Євро-2008?

Після офіційної презентації талісманів Євро-2012 багато вболівальників, критиків та експертів почали висловлювати застереження, що вони дуже нагадують талісмани Євро-2008, який проходив в Австрії та Швейцарії.

Тоді розробкою талісманів теж займалася компанія «Warner Brothers», вони вигадали двох братів –близнюків Трікса та Флікса, які були одягнені, відповідно до кольорів національних прапорів Австрії та Швейцарії: перший близнюк у білій футболці з номером 20, другий — в червоній з номером 08.

Змінилося у нових близнюків хіба що кольори футболок та зачіски стали більш густішими.

Щодо імен теж висловлюються застереження. Адже серед пар Славек-Славко, Сиемко-Стрімко, Клемек-Ладко перші імена сприймаються як польські, але другі назвати українськими можна з великою натяжкою.

Так само лунають докори, що польська та українська культури представлені лише забарвленням одягу під національні прапори.

«Враження від цих талісманів сумне, — вважає український художник Кость Лавро, що придумав «котів-футболістів» — головних претендентів на неофіційний талісман ЧЕ (цей конкурс продовжиться до кінця року). — «Уорнер Бразерс» зробила американський варіант, який не має жодного відношення ні до України, ні до Польщі. Жодного українського духу. Зідрали з Євро-2008, лише в гіршому варіанті. Ті талісмани були більш симпатичними».

Талісмани попередніх «Євро»:

За матеріалами УНІАН, СТБ, «Сегодня»

Фото з газети «Сегодня» 


24 червня

Інші дати
Народився Іван Твердохліб
(1899. с. Довжик Харківської обл. - 1986) - український актор театру і кіно. ролі: Оврам ("Патетична соната"), Череви ("Сорочинський ярмарок"), Павло ("Коліївщина"), Іван ("Дорогою ціною") та ін.
Розгорнути
Народився Феофіл Яновський
(1860, с.Миньківці, Хмельницька область – 1928), український лікар-терапевт, один з засновників Київської терапевтичної школи. За його ініціативою на Київщині в інших регіонах засновано багато протитуберкульозних закладів санаторного типу. Національний інститут фтизіатрії та пульмонології носить ім»я Ф.Г.Яновського.
«Любити ближнього – це найважливіша з людських наук, вона вистраждана людством " (Олексь Гончар)
Розгорнути