chrome firefox opera safari iexplorer

Береги Дніпра з’єднають «живим» ланцюгом

21 січня 2011 о 11:47

22 січня об 11.00 на мосту Патона до Дня Соборності та 93-ї річниці з дня проголошення Незалежності України кияни об'єднають два береги Дніпра «живим» ланцюгом.

Беручи приклад з першого «живого» ланцюга в Україні, який було утворено в січні 1990 року і котрий з'єднав Київ та Львів, учасники візьмуться за руки і символічно об'єднають два береги Дніпра, повідомляє Братство козацького бойового звичаю «СПАС».

Ще однією особливістю акції стане те, що учасники утворять 30-метровий державний прапор.

Організатори заходу закликають учасників брати з собою державну символіку.

«Будь-яка партійна чи організаційна атрибутика під час акції заборонена, адже мета її — об'єднати українців під національними прапорами, а не роз'єднувати їх на політичні табори», наголосили активісти.

Збір учасників о 10.30 на станції метро Лівобережна (вихід до готелю Турист) або на лівому березі Дніпра на мосту Патона.

Паралельно «живий ланцюг» буде утворено і в інших містах по всій Україні.

Як відомо, 22 січня 1918 року у приміщенні київського Будинку вчителя було підписано Четвертий Універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою.

А 1919 року, в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути