chrome firefox opera safari iexplorer

Одеський кінофестиваль презентує 14 конкурсних фільмів з 17 країн

17 липня 2011 о 09:50

Свято кіно. Цьогоріч на Одеському кінофестивалі презентують 14 конкурсних фільмів з 17 країн світу.

“Коли хочеш познайомитися з якоюсь країною поближче, не обов’язково туди їхати, варто переглянути кіно цієї країни. Фестивальний центр кінотеатр “Родина” найближчими днями обіцяє усім охочим майже навколосвітню подорож”, — каже журналіст Тетяна Селезньова.

Одеський кінофестиваль спеціалізується на арт-мейнстрімі з обов’язковим елементом гумору. Не випадково цьогоріч журі очолив відомий польський актор Єжи Штур, якого українські глядачі знають через блискучі комедійні роботи “Сексмісія”, “Даун Хаус”, “Дежавю”, зйомки якого, до речі, проходили в Одесі. Як члена журі Штура цікавить співвідношення цікавої історії та форми.

“І який зв'язок між формою і сюжетом, щоб побачити кусочок життя інших людей”, — сказав голова журі Єжи Штур.

Роботи кінематографістів судитимуть, окрім Штура, Ада Роговцева, російський режисер Валерій Тодоровський, португальська актриса Марія де Медейруш та кінокритик з Німеччини Клаус Едер. Останній виступив із незвичним зізнанням.

“Я справжній фанат піратських DVD, адже завдяки їм мені вдається раніше подивитися кіноновинки. Звідси я теж планую привезти кілька”, — заявив німецький кінокритик Клаус Едер.

Журі налаштоване на плідну роботу і чекає від кінематографістів життєствердного кіно. Олександр Шапіро, режисер української картини «БесПорно», представленої у конкурсі, сподівається на перемогу.

“Ну, фільм хороший «БесПорно» — це безперечно. Абсолютно глядацьке кіно”, — сказав режисер стрічки “Бес Пор No” Олександр Шапіро.

Головним же гостем кіносвята став американський актор Джон Малкович. У його послужному списку понад 50 фільмів, два “Оскари”, три “Золотих глобуси” , дві режисерські та одна сценарна робота. Джон Малкович знімався у найіменитіших режисерів сучасності, працював на знімальному майданчику з найяскравішими акторами світу. Але найкращою назвав актрису литовського походження. Українцям же побажав бути вільними.

“Працював з багатьма акторами та актрисами, але найбільше вразила Інгеборга Дапкунайте, з якою працював 20 років. З нею я грав у багатьох фільмах і п’єсах, разом ми знімали кіно. Українцям, як і жителям інших країн, бажаю бути вільними і щасливими, наскільки це можливо. А ще, аби люди, яких обирають керувати країною, намагалися зробити якомога більше хорошого як державі, так і її громадянам”, — сказав американський актор, режисер Джон Малкович.

В Одесі Малкович особисто представив фільм “Бути Стенлі Кубриком”, який, за його словами, найбільш наближений до його театральних робіт. Адже, незважаючи на запаморочливу акторську кар’єру, Джон Малкович залишається вірним театру і досі грає на живій сцені.

29 травня

Інші дати
Народився Петро Карманський
(1878, м. Цєшанув, Польща - 1956) - український поет, педагог,перекладач, член групи письменників "Молода муза". Представник раннього українського модернізму. Автор збірок віршів "З теки самовбивці", "Блудні огні", "До сонця". Переклав "Божественну комедію" Данте, окремі твори Гюго та ін.
Засну, як легіт, в сірій скибі, Розвіюсь, мов рідка імла, Візьму з собою злидні й болі, Оставлю вам самі діла. (Петро Карманський)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі