chrome firefox opera safari iexplorer

У вересні почнуть реставрувати Андріївський узвіз

31 серпня 2011 о 12:56
15 ?????

20 вересня розпочнеться реконструкція Андріївського узвозу, яку планують закінчити до Євро-2012.

Як пише газета Сегодня, під час реконструкції поміняють комунікації, бруківку, пофарбують фасади. Крім того, на спуску зроблять ліфт, який підніматиме на гору біля замку Річарда, а вздовж усієї вулиці поставлять різнокольорові ліхтарі — червоні, сині та зелені.

Торговців відселять на час ремонту на Пейзажну алею. Однака у Подільській РДА повідомляють, що торговці залишаться на Пейзажній.

«Ми будемо зберігати їх, як перлину, завжди і забороняти торгувати не будемо. На час реконструкції ми переселимо їх на Пейзажну алею. Швидше за все, основна, щоденна торгівля буде там, а у святкові дні вони будуть, як коробейники, виходити на Андріївський та продавати. Але постійну торгівлю вони здійснювати там не будуть. Ми з ними радилися. Вони не проти», — сказав голова Подільської РДА Петро Матвієнко.

Самі торговці про початок реконструкції та про переселення ще не чули, пише видання.

"Що, вже починають? Я щось чув, але ці чутки вже декілька років ходять. Добре, що хоч переселяють, а не виганяють. Те, що ми тут заробляємо, це лише засоби для існування. У нас є сім'ї, їх треба годувати. А Пейзажна алея — хороше місце. Тепер будемо завойовувати популярність там, хоча звідси шкода йти. Адже ми символи цього спуску ", — розповіла нам продавець Алевтина.

За її словами, кожен підприємець на Андріївському узвозі платить району щорічно 620 гривень за користування землею, 50 гривень щомісяця за вивезення сміття, крім цього податки.

Перший етап реконструкції, який розпочнеться у вересні і завершиться до початку Євро-2012, передбачає перекладання інженерних комунікацій.

«Комунікації замінимо, каналізацію зливову встановимо, яка там відсутня», — заявив заступник голови Подільської РДА з питань розвитку Олександр Королюк. Потім почнеться перекладання бруківки.

«Частину ми залишимо, а 60% замінимо. Буде мощення із граніту, фігурних плиток. Паралельно з цим буде вестися косметичний ремонт усіх без винятку фасадів на узвозі. Встановимо ліхтарі, яких зараз, по суті, немає — є лише підсвічування будинків», — сказав Королюк. Закінчити ці роботи планують до весни

Після Євро-2012 почнуть ремонт усіх будівель, крім того, впорядкують дворики, встановлять туалети і зміцнять усі схили.

«Зараз ми закінчуємо реконструкцію Театру на Подолі, доведемо до ладу замок Річарда, хочемо зробити підйомник на улюблену гору киян і туристів Уздихальницю, біля цього замку. Це може бути ліфт чи щось інше. Також сходи поміняємо. Там уночі будуть проводитися різні фестивалі кіно», — зазначає голова Подільської РДА.

Влада планує зробити Андріївський спуск пішохідним — в'їзд для автомобілів закриють шлагбаумом, адже вулиця, за задумом, має стати традиційним місцем прогулянок молодят, розважати яких будуть вуличні театри з мімами та ляльками.

Як повідомлялося, Державний науково-дослідний проектний інститут УкрНДІпроектреставрація вчора, 21 лютого, представив концепцію проекту реставрації Андріївського спуску в Києві.

 

17 грудня

Інші дати
День пам’яті Великомучениці Варвари
Свята Варвара - християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Розгорнути
День працівника державної виконавчої служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України і громадськості…» згідно Указу Президента України «Про День працівника державної виконавчої служби» від 22 липня 2009 р. № 569/2009.
Розгорнути
Народився Данило Щербаківський
(1877, с.Шпичинці, Житомирська область – 1927) – етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музичний діяч. Автор понад 40 друкованих наукових досліджень та десятки рукописів («Козак Мамай», «Українські дерев»яні церкви», «Символіка в українському мистецтві», Український килим» та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Новаченко
(1898, м.Буринь, Сумська область – 1966) - український ортопед-травматолог. Праці присвячено питанням лікування переломів кісток, протезування тощо. Широко відомі відновні операції на опорно-руховому апараті за Новаченком, кісткова пластика.
Розгорнути
Народився Юрій Шерех (Шевельов)
(1908, м. Харків - 2002) - славіст-мовознавець, історик української літератури. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор фундаментальних наукових праць "Предісторія слов'янської мови: історична фонологія загально-слов'янської мови", "Історична фонологія української мови" та ін.
Розгорнути