chrome firefox opera safari iexplorer

На Полтавщині влаштують свято української свинини

11 вересня 2011 о 12:41

У Миргороді Полтавської області 15-16 жовтня відбудеться перше свято української свинини. Про це повідомив організатор свято Олег Горовуха.

За його словами, в Миргороді в 1940 році була виведена унікальна порода: «Миргородська ряба», яка по праву вважається еталоном української свині.

«Ця порода стала прабатьком українського свинарства. Ця порода свиней стійка до життєвих труднощів. У ній гармонійно поєднані м'ясо й сало...», — сказав О.Говоруха.

За його словами, в перший день конкурсу на стадіоні відбудеться конкурс різників свиней. «Приблизно такий конкурс проходить у Румунії. У нас участь у конкурсі візьмуть 7 команд. Туші підвішуватимуть й розбиратимуть. Із них готуватимуть 33 страви: від кров'янки до борщу на ребрах», — розповів О.Говоруха. Згідно з програмою, їжа готуватиметься на мангалах і сковорідках.

У другий день свята продаватиметься їжа, яка потребує тривалого приготування.

Всю їжу можна буде придбати за спеціальні гроші – «п'ятачки». «Це глиняні гроші. Їх даватимуть за вхід. 100 грн. — 10 п'ятачків», — пояснив організатор.

Присутніх на святі розважатимуть піснями, танцями, виступами козаків і святковим фейерверком. Також заплановано перегони миргородських поросят.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути