chrome firefox opera safari iexplorer

Одній з найстаріших церков Львова виповнилося 400 років

28 вересня 2011 о 09:43

Храм Воздвиження Хреста Господнього, що на одній з навчальних територій Львівського державного університету внутрішніх справ по вулиці Замарстинівській, відзначив своє 400-ліття.

З нагоди цієї визначної дати, а також з нагоди храмового свята, 27 вересня відбулася божественна літургія. Історія церкви починається з 1611 року. Храмом Св. Хреста будівля за легендою названа через те, що побудована вона була на місці дерева, плоди якого у розрізі мали зображення хреста. Згодом, у 1629 році власник кам’яниці Тарафацької (вул. Вірменська, 36) Сагак Аґонсович розпочав на її місці зведення мурованої церкви, яке було завершено у 1630-х рр., — повідомили ZAXID.NET у ВГМЗ ЛьвДУВС.

Впродовж чотирьох століть церква пережила період піднесення і занепаду. Свого часу святиня була осквернена знищенням хрестів, іконостасу, церковного майна тощо.

Багато років зруйноване і захаращене приміщення колишнього храму пустувало. Лише за умов незалежної України, з ініціативи першого ректора навчального закладу генерал-майора міліції Віктора Регульського, було розпочато ремонтно-реставраційні роботи із відновлення християнської святині, які були остаточно завершені у 2004 році.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути