chrome firefox opera safari iexplorer

Золочівський замок обіцяють повністю відреставрувати наступного року

28 вересня 2011 о 19:00

У Золочівському замку до кінця листопада обіцяють відремонтувати дах надбрамної будівлі, а наступного року планують завершити реставрацію усього замкового комплексу.

Кошти на ремонт проситимуть з резервного фонду. Наразі через брак коштів на ремонт унікальна будівля ХVIIст., що стоїть з пошкодженою покрівлею, нищиться від негоди.

По це сьогодні, 28 вересня, під час прес-туру замками Львівщини заявив голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк, – інформує кореспондент ЗІКу.

Як розповів директор Львівської картинної галереї Борис Возницький, 5 серпня 2011 року, о 14.00 завалився дах надбрамної будівлі Золочівського замку. На щастя, ніхто з відвідувачів та працівників не постраждав, але наразі цінна історична памятка ХVII ст. закрита для відвідуваннь. «На ремонт даху, згідно з кошторисом, потрібно 240 000 грн, на реставрацію всього замку – 3 089 000 грн», – каже Борис Возницький.

Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк заявив, що у понеділок, 3 жовтня, на зустрічі з керівниками проекту реставрації буде детально обговорено існуючі проблеми та розглянуто всі шляхи їх вирішення. А вже у вівторок, 4 жовтня, на зустрічі з Прем’єр-міністром України, голова Львівської облдержадміністрації пообіцяв порушити питання фінансування реставраційних робіт Золочівського замку та, можливо, попросити надати кошти з резервного фонду.

Реставраційні роботи надбрамної будівлі слід завершити до настання холодів, адже негода та холод можуть просто знищити цінну історичну пам’ятку. Орієнтовно це планується зробити до кінця листопаду цього року. А вже наступного року планується повністю відреставрувати замок та зайнятися його промоцією, щоб привабити більше туристів, та популяризувати одну з найцінніших історичних пам’яток Львівщини у світі, підсумував очільник Львівської обдержадміністрації Михайло Цимбалюк.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути