chrome firefox opera safari iexplorer

Брати Капранови готують історію України в картинках

24 грудня 2011 о 15:37

Письменники брати Віталій та Дмитро Капранови працюють над художньою історією України в картинках для дорослих.

«Історія України — суцільний набір фактів. З величезними темними дірами. І немає головного — стержня. Робота істориків — факти, робота письменників — стрижень. От саме це ми й хочемо зробити — знайти стрижень і з'єднати факти в одну струнку лінію. Адже просто так нічого ж не відбувається», — розказали брати Капранови.

Малюнки до книжки намалює лідер гурту «От Вінта» Юрій Журавель.

«Зараз працюємо над чернеткою. Відкрили для себе, що наслідком збройної боротьби УПА було не тільки недопущення голодомору 1947-го року, а й те, що Україна стала членом ООН. Й саме завдяки цьому 1991-го незалежність нам легко далась. У Грузії наприклад, у футбол не дозволяли грати, а Україна вже була суб'єктом міжнародного права. Стрижнем книжки стане мапа сучасної України, на яку накладатимуться землі, які долучались й відходили у різні періоди. Ще будуть картинки-комікси головних героїв. Найцікавіша книжка — з картинками, це ми з дитинства знаємо», — розказали письменники.

Назви у книги доки немає.

«Назвати „Історією України“ буде дуже пафосно, можуть неправильно сприйняти. Це не зовсім історія України, скоріше її художня версія. Назва — це найскладніше, бо саме вона продає книгу», — додали автори.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути