chrome firefox opera safari iexplorer

На Варвари у Дніпропетровську розпочинаються уроки вишивки

09 грудня 2011 о 15:13

17 грудня здавна в Україні відзначають день Варвари Великомучениці. Цього дня вважається гріхом прати, місити глину й білити. Дозволено лише вишивати й сукати нитки.

«Народна легенда, записана на Вінничині, каже, що свята Варвара Великомучениця була така мудра на вишивання, що вишила ризи самому Ісусові Христові… Беручись до вишивання, колись дівчата хрестились і шептали: “Свята Варвара золотими нитками Ісусові ризи шила і нас навчила”» (з книги «Звичаї нашого народу» Олекси Воропая).

Тож, у день Варвари і у Дніпропетровському художньому музеї вчитимуть вишивати – художниця з етнічного костюму Антоніна Бондарук проведе екскурсію міні-виставкою, де представлено її вишиті вручну панно, і дасть майстер-клас.

17 грудня – останній день роботи міні-експозиції вишитих панно майстрині.

Антоніна Бондарук знає понад 400 технік і половиною з них володіє. У новому році майстриня охоче ділитиметься знаннями з усіма дівчатами й жінками, котрі прагнуть навчитися вишивати або вдосконалити своє уміння, — у музеї розпочнеться цикл уроків із вишивки.

Початок заходу 17 грудня – о 13.00.

* Інформація надана прес-службою Дніпропетровського художнього музею

«Рідна країна»

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути