chrome firefox opera safari iexplorer

Чого найбільше бояться українці, – опитування

18 січня 2012 о 16:24

Українці бояться неправедного суду – 53% вважають, що можуть бути засуджені за злочини, яких не скоювали.

За даними грудневого соцопитування групи «Рейтинг», 26% опитаних «дуже бояться» бути засудженими за злочини, яких не скоювали, 27% – «швидше бояться», пише DT.UA.

Окрім того, серед «страхів» у повсякденному житті українці назвали страх стати жертвою фінансових махінацій та шахрайства (63% – бояться, 24% – ні.). Майже стільки ж – бояться нападу хуліганів на вулиці (61%), пограбування квартири, машини (60%), порабувань прямо на вулиці (57%).

Близько 30% опитаних українців бояться стати жертвою злочинів на сексуальному ґрунті.

Жінки набагато більше за чоловіків бояться стати жертвою кожного з названих випадків. Особливо – стати жертвою злочинів на сексуальному ґрунті (майже 50%).

Страхи стати жертвою найбільш поширені у містах, більше на Сході та Півдні, серед людей середнього і старшого віку.

Опитування проводилося Соціологічною групою «Рейтинг» 16–24 грудня 2011 року серед 1000 респондентів по всій Україні. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з імовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3,1%, для значень близьких до 30% – не більше 2,8%, для значень близьких до 10% – не більше 1,9%, для значень близьких до 5% – не більше 1,4%.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути