chrome firefox opera safari iexplorer

У Нижньому Новгороді планують встановити пам’ятник Шевченку

10 березня 2012 о 18:09

Пам'ятник Тарасу Шевченко може з'явитися в Нижньому Новгороді (Росія). Про це йшлося в ході урочистостей з нагоди 198-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка 9 березня в Нижньому Новгороді.

«Керівник української дипустанови запропонував громаді ініціювати установку в Нижньому Новгороді пам'ятника видатному синові українського народу Тарасу Шевченку в 2014 році з нагоди 200-річчя від дня його народження. Українці Нижнього Новгорода гаряче підтримали цю ідею», — йдеться в повідомленні консульства.

У своїй промові генеральний консул України Ігор Мельничук зазначив, що за півроку перебування в центрі Приволжя «Шевченко зрозумів і серцем прийняв це місце, полюбив його архітектуру і пейзажі Волги. Тут він написав поеми „Неофіти“ і „Юродивий“, низку ліричних віршів і багато картин».

До меморіальної дошки на будинку на Верхньоволжській набережній, в якому в кінці 1857 — початку 1858 років, повертаючись із заслання, жив Шевченко, активісти місцевого Товариства української культури «Джерело» поклали живі квіти.

Генеральне консульство України в Нижньому Новгороді було відкрито 14 лютого 2012 року.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути