chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні – Всесвітній день боротьби із хворобою Паркінсона

11 квітня 2012 о 12:05

Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби із хворобою Паркінсона, який проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я і покликаний підвищити поінформованість суспільства про захворювання, надати підтримку хворим на паркінсонізм і їхнім сім'ям, а також зробити свій внесок у подолання цієї недуги, передає УНН.

Хвороба Паркінсона – хронічне захворювання центральної нервової системи, яке вперше було описане в 1817 році англійським лікарем Джеймсом Паркінсоном. Основні ознаки хвороби: тремтіння рук, сповільненість рухів, скутість, біль, порушення рухової динаміки та психіки. Хвороба призводить до інвалідності, при цьому свідомість хворого залишається чіткою. Походження хвороби досі не з'ясовано.

Крім того, у хворих на хворобу Паркінсона втрачається виразність міміки.

Хворі можуть бути на вигляд байдужими, хоча насправді зазвичай переживають ту чи іншу ситуацію як здорові люди. У таких хворих може порушуватися мовлення, воно стає нерозбірливим.

Як правило, ця хвороба розвивається у віці після 40 років, але можливі випадки розвитку захворювання і в більш ранньому віці. Думка, ніби хвороба Паркінсона – недуга стариків, щонайменше не відповідає дійсності. Останнім часом, у зв'язку зі старінням населення планети – збільшення кількості людей похилого віку у структурі суспільства, хвороба Паркінсона стала справжньою соціальною проблемою. Неухильно зростає кількість випадків захворювання, недуга молодшає – збільшується кількість пацієнтів у віці від 30 до 40 років.

У всьому світі приблизно 4 млн осіб страждають від цієї хвороби.

Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути