chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі все-таки встановлять скандальний пам'ятник Висоцькому

05 квітня 2012 о 14:39

В Одесі хочуть встановити пам'ятник Володимиру Висоцькому, проти якого масово виступили мешканці міста. Однак влада наполягає на своєму, обіцяючи дещо переробити і називаючи протести політичним замовленням.

Про це повідомляє Історична правда з посиланням на «Одеса.Коментарі».

Пам'ятник радянському співаку і актору Володимиру Висоцькому планують відкрити навпроти Одеської кіностудії, де часто знімався митець.

Із 17-ти варіантів, поданих на розгляд журі, перемогу здобула робота скульптора Олександра Князика.

Переможець конкурсу отримав грошову премію в розмірі 25 000 гривень з рук Ігоря Маркова, депутата міської ради та ініціатора ідеї встановлення пам'ятника. Нагадаємо, Марков — керівник партії «Родина», причетний до кримінальних скандалів в Одесі і провокацій у Львові 9 травня 2011 року.

 Фото: Думская.net

 

Журі конкурсу очолював міський голова О. Костусєв. Меру з представлених проектів найбільше сподобався Висоцький в образі кентавра.

Проект пам'ятника викликав спалах незадоволення серед одеситів. Проти його встановлення виступили й одеські кінематографісти.

«Пам'ятник жахливий, позбавлений смаку і негарний, — йдеться в петиції. — Він буде ображати пам'ять про Висоцького і спотворювати наше місто. Нехай „переможець“ залишить свою премію собі — нас це не цікавить. Ми щиро впевнені, що Одесі потрібен пам'ятник Висоцькому. Але не такий!»

Переможці, які поділили першу премію: скульптор Олександр Князик (праворуч) і Володимир Глазирін (колишній головний архітектор міста)

 

Однак одеська влада все одно збирається встановити пам'ятник навпроти кіностудії.

«Я не вважаю цей проект потворним», — сказав мер Костусєв.

«Коли біля Потьомкінських сходів встановили пам'ятник Дюку, багатьом городянам це теж не подобалося, — додав представник виконкому Одеської міськради Михайло Рева. — А зараз він є надбанням нашого міста».

За словами представника виконкому, прийнятий ескіз пам'ятника зазнає змін.

«Буде ліпитися подібність. — сказав Рева. — Зараз прийнята концепція, ідея. З цим образом скульптор працюватиме ще не один місяць. І говорити зараз, що це буде погано — в корені неправильно. Всі пам'ятники Висоцькому схожі один на одного. Одесі потрібно щось своє».

Проект, який найбільше сподобався Костусєву. Він посів третє місце і отримав 10 тисяч нагороди

 

Чиновник вважає, що масове незадоволення витвором Князика нагадує «шалену критику пісень Висоцького, його цькування»: «Художник іще нічого не зробив, а на нього вже все накинулись, це хіба справедливо? Мені здається, що це — замовлення, на якому хтось заробляє політичний капітал».

Загальна висота композиції становитиме 4 метра, а самої скульптури — 2,30. Відкрити пам'ятник планується 2 вересня, до дня міста.

Володимир Висоцький (1938—1980) — видатний радянський актор, співак і поет (бард), класик жанру авторської пісні, заслужений артист РРФСР (1986, посмертно) і лауреат Державної премії СРСР (1987, посмертно).

Висоцький написав близько 700 пісень і віршів, з великим успіхом гастролював в СРСР і за кордоном. Як актор зіграв близько тридцяти ролей у фільмах (зокрема «Місце зустрічі змінити не можна», «Вертикаль»).

Батько актора Семен Володимирович і його дядько народилися в Києві, на вулиці Воровського.

Пам'ятник Володимиру Висоцькому в образі капітана міліції Гліба Жеглова (фільм «Місце зустрічі змінити не можна») відкрито у 2009 році біля головного офісу МВС України, на вулиці Богомольця.

18 листопада

Інші дати
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути
Народився Павло Сохань
(18 листопада 1926, Новоіванівка, Сумщина – 14 червня 2013, Київ) — український історик-славіст, джерелознавець, археограф, член-кореспондент Національної академії наук України (1985), заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії УРСР у галузі науки і техніки (1980). Автор понад 400 праць у галузі всесвітньої історії, археографії та джерелознавства. Головний редактор «Українського археографічного щорічника» та «Наукових записок Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України», член редколегій низки вітчизняних наукових періодичних видань та наукової ради «Українського історичного журналу».
Розгорнути