chrome firefox opera safari iexplorer

24 травня академіки пікетуватимуть Кабмін і Адміністрацію Президента

21 травня 2012 о 15:46

Профспілки працівників Національної академії наук України мають намір 24 травня пікетувати будівлі адміністрації президента України і Кабінету Міністрів України з вимогою звернути увагу влади на катастрофічний стан науки в Україні, повідомив голова профспілки НАНУ Анатолій Широков.

«Люди обурені ставленням нинішньої влади до науки. Центральний комітет нашої профспілки прийняв рішення про проведення пікетування Кабінету Міністрів України та адміністрації 24 травня з 9:00», — сказав він на прес-конференції у понеділок, 21 травня, у Києві.

За його словами, основна проблема української науки — це нестача фінансування. «Наука втрачає здатність виконувати економічну функцію при такому мізерному фінансуванні», — зазначив він.

За його словами, практично не виділяються гроші на оновлення матеріально-технічної бази, йде відтік кадрів і їхнє старіння, знижується престижність праці вченого і його зарплата.

Широков підкреслив, що всі ці проблеми існують і в НАН України. Зокрема, академія недофінансовується, і в цьому році нестача фінансування становить 558 млн грн. У цю суму, зокрема, входить і заборгованість із зарплатні.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Микола Азаров на урочистостях, присвячених Дню науки 18 травня, заявив, що влада докладає великих зусиль для розвитку науки в Україні.

Раніше президент Віктор Янукович вже заявляв, що всі наукові установи України в поточному році будуть профінансовані в повному обсязі.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути