chrome firefox opera safari iexplorer

П’ять років «Добра»: нагороджені переможці ювілейного конкурсу дитячих благодійних проектів

23 травня 2012 о 19:31

Всеукраїнський конкурс дитячих благодійних проектів «Добро починається з тебе» цього року святкує перший ювілей – 5 років. І вже вп’яте Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» збирає в Києві дітей і молодь з усієї країни, аби відзначити добрі справи наших найменших співвітчизників.

Конкурс стартував у 2007 році. За ці роки у ньому взяли участь понад 420 тисяч школярів, які реалізували більш ніж 1 800 проектів. Діти із задоволенням займаються благодійною роботою, а педагоги цінують «Добро...» як засіб виховання моральності і життєвих орієнтирів.

Фінальні заходи П’ятого, ювілейного конкурсу пройшли 22 травня 2012 року в Києві, у Міському будинку вчителя. Традиційно нагородження переможців відбулося у рамках Національного форуму «Добро починається з тебе». Цього року форум пройшов під егідою Асоціації благодійників України.

Кульмінацією форуму стало пленарне засідання, на якому були присутні відомі громадські діячі і благодійники. Серед них – Голова Наглядової ради Фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко, директор проектів Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження» Катерина Смаглій, підприємець і громадський діяч, директор фонду анімалотерапії Маргарита Січкар, лідер гурту «Мандри» Сергій Фоменко, президент Благодійного фонду «Приятелі дітей» Марина Криса, Президент Асоціації благодійників України Олександр Максимчук.

Після вітань і підведення підсумків форуму розпочалася подія, якої з нетерпінням очікували маленькі благодійники – нагородження переможців і лауреатів конкурсу «Добро починається з тебе». Як і в попередні роки, організатори до останнього тримали в таємниці імена тих, хто посів призові місця, тому емоції переможців були щирими і яскравими.

Відкриваючи церемонію нагородження, Голова Правління Фонду «Україна 3000» Марина Антонова подякувала усім дітям та їх наставникам за участь у конкурсі. «Наш конкурс вчить робити добрі справи не тільки дітей, – сказала вона, – ми, дорослі, навчаємося не менше. Наші діти вже інші, вони самі бачать, де і що вони можуть зробити. І нам, дорослим, важливо їм в цьому не заважати».

Цього року на конкурс надійшло 302 проекти з усіх областей України. Найактивнішою, як і минулого року, стала Одеська область. Завдяки співпраці з Управлінням освіти і науки Одеської міської ради з Одещини поступило 106 проектів – це понад третина від загальної кількості. На другому місці Луганська і Тернопільська області (по 40 проектів), на третьому – Полтавська (27 проектів).

Переможці і лауреати конкурсу «Добро починається з тебе» визначаються у двох номінаціях – це дитячі та молодіжні колективи. Проекти від дитячих колективів, у свою чергу, розподілені за напрямами – соціальні, культурологічні та екологічні. У кожній з цих чотирьох категорій визначаються переможці – володарі перших, других та третіх місць – і лауреати. Переможці отримують грошові винагороди (І місце – 4 тисячі гривень, ІІ місце – 3 тисячі гривень, ІІІ місце – 2 тисячі гривень), а лауреати – цінні призи.

Цього року відзначено 23 дитячі та молодіжні колективи – 12 переможців та 11 лауреатів. Тріумфаторів вітали і нагороджували Катерина Ющенко, Сергій Фоменко, Маргарита Січкар, Катерина Смаглій, Олександр Максимчук. Колективи, які посіли перші місця, отримали можливість публічно представити свої проекти.

Докладніше про переможців і лауреатів конкурсу та їх благодійні проекти ми розповімо найближчим часом.

Ще одна нагорода знайшла цього дня свого володаря – у рамках конкурсу «Добро починається з тебе» Почесну відзнаку «Сяйво добра» за вагомий внесок у розвиток дитячих благодійних ініціатив вручила Асоціація благодійників України. Цього року її володарем став Роман Расевич, завідуючий Монастириським районним управлінням освіти (Тернопільська область). Роман Петрович та його підопічні беруть участь у конкурсі, починаючи з самого першого року, загалом вони подали 75 робіт. Сьогодні усі школи району мають власні благодійні проекти, і Роман Расевич є керівником їх усіх.

Звертаючись до присутніх, пані Катерина Ющенко сказала: «Дякую, що ви є частиною цього проекту. Те, що ми робимо, дає нам сили – і захист. Адже, роблячи добрі справи, допомагаючи іншим, прагнучи щось змінити на краще, ми відчуваємо міцний захист добра. І те, що в цей процес залучені найменші діти, тільки примножує його. Наш Фонд і всі ми разом – мультиплікатори добра. Це надихає і робить нас щасливими».

Постійно діючий всеукраїнський благодійний проект «Добро починається з тебе» започаткований Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000» у 2007 році. Його мета – виховання у дітей та молоді культури доброчинності, залучення їх до благодійної діяльності. Організаційно «Добро починається з тебе» передбачає щорічне проведення конкурсу благодійних проектів серед дитячих і молодіжних колективів, визначення та нагородження переможців, опрацювання й поширення отриманого досвіду.

Цього навчального року на конкурс надійшло 302 благодійних проектів соціального, екологічного і культурологічного спрямування з усіх областей України та АР Крим. У фінал вийшли 64 проекти.

Переможці V Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе» – за посиланням: http://www.ukraine3000.org.ua/img/forall/Dobro2012Winners.pdf

Додала Катерина Зоркіна

Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути