chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні репрезентували четвертий том творів Юрія Липи

10 травня 2012 о 12:25
lviv.svoboda.org.ua

8 травня у львівській «Книгарні Є» у рамках традиційного «Каменярівського вівторка» презентували четвертий том із багатотомника творів Юрія Липи. Книга під назвою «Бій за українську літературу» побачила світ у видавництві «Каменяр» у серії «Спадщина» напередодні чергової 112-ої річниці від дня народження великого українського патріота, поета, публіциста, письменника, лікаря УПА Юрія Липи.

Як зазначають у видавництві, окрім однойменного літературознавчого есею, до книжки увійшов публіцистичний нарис «Київ, вічне місто», написані в середині 1930-х років. Тексти подаються за першодруками з максимальним збереженням авторського правопису. Представляли видання директор видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга та автор вступної статті, професор Львівського національного університету ім. І. Франка Михайло Гнатюк.

Перший том творів Юрія Липи вийшов у видавництві «Каменяр» у 1996 році. Тоді Дмитро Сапіга зазначив, що прийшов час віддати письменникові заслужену шану, повернути Україні і світові його фундаментальні твори і славне ім’я. До 110-річчя цієї видатної особистості у видавництві спочатку планували видати десятитомник його творів. Однак уже зараз матеріалів назбирали на 16 томів.

Ірина Дмитрів

Довідка.

Юрій Іванович Липа (народився 5 травня 1900 року у м. Одеса – 20 серпня 1944 року його схопили підрозділи НКВС і по-звірячому замордували в с. Шутова Яворівського району Львівської області, похований у с. Бунів, Яворівського району) – громадський діяч, письменник, поет, публіцист, автор української геополітичної концепції, один з визначних ідеологів українського націоналізму.

Автор філософсько-ідеологічних праць «Геополітичні орієнтири нової України», «Великі заповіти», «Призначення України» (1938), «Чорноморська доктрина» (1940), «Розподіл Росії» (1941).

Він написав близько 200 різноманітних творів: книг, статей, рецензій, перекладів.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

28 липня

Інші дати
День пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі
Володимир-Василій I Святославич (958 ? — 1015) — великий князь Київський (980 – 1015). Хреститель Київської Русі, канонізований церквою.  
«Головне право його на вічну славу і подяку потомства полягає, звичайно, в тому, що він вивів Русь на шлях справжньої віри; але ім’я Великого належить йому і за справи державні» (Микола Карамзін про князя Володимира Великого).
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі