chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні репрезентували четвертий том творів Юрія Липи

10 Травня 2012 о 12:25
lviv.svoboda.org.ua

8 травня у львівській «Книгарні Є» у рамках традиційного «Каменярівського вівторка» презентували четвертий том із багатотомника творів Юрія Липи. Книга під назвою «Бій за українську літературу» побачила світ у видавництві «Каменяр» у серії «Спадщина» напередодні чергової 112-ої річниці від дня народження великого українського патріота, поета, публіциста, письменника, лікаря УПА Юрія Липи.

Як зазначають у видавництві, окрім однойменного літературознавчого есею, до книжки увійшов публіцистичний нарис «Київ, вічне місто», написані в середині 1930-х років. Тексти подаються за першодруками з максимальним збереженням авторського правопису. Представляли видання директор видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга та автор вступної статті, професор Львівського національного університету ім. І. Франка Михайло Гнатюк.

Перший том творів Юрія Липи вийшов у видавництві «Каменяр» у 1996 році. Тоді Дмитро Сапіга зазначив, що прийшов час віддати письменникові заслужену шану, повернути Україні і світові його фундаментальні твори і славне ім’я. До 110-річчя цієї видатної особистості у видавництві спочатку планували видати десятитомник його творів. Однак уже зараз матеріалів назбирали на 16 томів.

Ірина Дмитрів

Довідка.

Юрій Іванович Липа (народився 5 травня 1900 року у м. Одеса – 20 серпня 1944 року його схопили підрозділи НКВС і по-звірячому замордували в с. Шутова Яворівського району Львівської області, похований у с. Бунів, Яворівського району) – громадський діяч, письменник, поет, публіцист, автор української геополітичної концепції, один з визначних ідеологів українського націоналізму.

Автор філософсько-ідеологічних праць «Геополітичні орієнтири нової України», «Великі заповіти», «Призначення України» (1938), «Чорноморська доктрина» (1940), «Розподіл Росії» (1941).

Він написав близько 200 різноманітних творів: книг, статей, рецензій, перекладів.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України