chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні репрезентували четвертий том творів Юрія Липи

10 травня 2012 о 12:25

8 травня у львівській «Книгарні Є» у рамках традиційного «Каменярівського вівторка» презентували четвертий том із багатотомника творів Юрія Липи. Книга під назвою «Бій за українську літературу» побачила світ у видавництві «Каменяр» у серії «Спадщина» напередодні чергової 112-ої річниці від дня народження великого українського патріота, поета, публіциста, письменника, лікаря УПА Юрія Липи.

Як зазначають у видавництві, окрім однойменного літературознавчого есею, до книжки увійшов публіцистичний нарис «Київ, вічне місто», написані в середині 1930-х років. Тексти подаються за першодруками з максимальним збереженням авторського правопису. Представляли видання директор видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга та автор вступної статті, професор Львівського національного університету ім. І. Франка Михайло Гнатюк.

Перший том творів Юрія Липи вийшов у видавництві «Каменяр» у 1996 році. Тоді Дмитро Сапіга зазначив, що прийшов час віддати письменникові заслужену шану, повернути Україні і світові його фундаментальні твори і славне ім’я. До 110-річчя цієї видатної особистості у видавництві спочатку планували видати десятитомник його творів. Однак уже зараз матеріалів назбирали на 16 томів.

Ірина Дмитрів

Довідка.

Юрій Іванович Липа (народився 5 травня 1900 року у м. Одеса – 20 серпня 1944 року його схопили підрозділи НКВС і по-звірячому замордували в с. Шутова Яворівського району Львівської області, похований у с. Бунів, Яворівського району) – громадський діяч, письменник, поет, публіцист, автор української геополітичної концепції, один з визначних ідеологів українського націоналізму.

Автор філософсько-ідеологічних праць «Геополітичні орієнтири нової України», «Великі заповіти», «Призначення України» (1938), «Чорноморська доктрина» (1940), «Розподіл Росії» (1941).

Він написав близько 200 різноманітних творів: книг, статей, рецензій, перекладів.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

19 лютого

Інші дати
Клим Чурюмов
1937 – легендарний український астроном, першовідкривач комети Чурюмова-Герасименко та Чурюмова-Солодовнікова.
Розгорнути
Народився Костянтин Ушинський
(1824, м.Тула, Росія - 1870), визначний російський педагог українського походження, один з засновників педагогічної науки в Росії.
«Народ без народності - тіло без душі» (Костянтин Ушинський)
Розгорнути
Народилась Катерина Скаржинська
(1853, м. Лубни Полтавської обл. - 1932) - українська поміщиця, меценатка, фундаторка першого приватного краєзнавчого музею, народної школи, бібліотеки, аматорського українського театру. її коштами на Лубенщині проводилися археологічні розкопки.
Розгорнути
Народилася Марфа Паторжинська-Снага
(1899-1981), українська піаністка і педагог, заслужений діяч мистецтв України. Дружина Івана Паторжинського.
Розгорнути