chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні репрезентували четвертий том творів Юрія Липи

10 травня 2012 о 12:25

8 травня у львівській «Книгарні Є» у рамках традиційного «Каменярівського вівторка» презентували четвертий том із багатотомника творів Юрія Липи. Книга під назвою «Бій за українську літературу» побачила світ у видавництві «Каменяр» у серії «Спадщина» напередодні чергової 112-ої річниці від дня народження великого українського патріота, поета, публіциста, письменника, лікаря УПА Юрія Липи.

Як зазначають у видавництві, окрім однойменного літературознавчого есею, до книжки увійшов публіцистичний нарис «Київ, вічне місто», написані в середині 1930-х років. Тексти подаються за першодруками з максимальним збереженням авторського правопису. Представляли видання директор видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга та автор вступної статті, професор Львівського національного університету ім. І. Франка Михайло Гнатюк.

Перший том творів Юрія Липи вийшов у видавництві «Каменяр» у 1996 році. Тоді Дмитро Сапіга зазначив, що прийшов час віддати письменникові заслужену шану, повернути Україні і світові його фундаментальні твори і славне ім’я. До 110-річчя цієї видатної особистості у видавництві спочатку планували видати десятитомник його творів. Однак уже зараз матеріалів назбирали на 16 томів.

Ірина Дмитрів

Довідка.

Юрій Іванович Липа (народився 5 травня 1900 року у м. Одеса – 20 серпня 1944 року його схопили підрозділи НКВС і по-звірячому замордували в с. Шутова Яворівського району Львівської області, похований у с. Бунів, Яворівського району) – громадський діяч, письменник, поет, публіцист, автор української геополітичної концепції, один з визначних ідеологів українського націоналізму.

Автор філософсько-ідеологічних праць «Геополітичні орієнтири нової України», «Великі заповіти», «Призначення України» (1938), «Чорноморська доктрина» (1940), «Розподіл Росії» (1941).

Він написав близько 200 різноманітних творів: книг, статей, рецензій, перекладів.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути