chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні з'явиться екстремальний курорт для людей з обмеженими можливостями

03 травня 2012 о 09:09

В Україні інваліди відтепер можуть не тільки повноцінно відпочити на берез моря, але й зайнятися екстремальним видом спорту – дайвінгом.

Курортом для людей з обмеженими можливостями заопікувався директор Вінницького міського центру інвалідів на візках Макисм Низиков, ідеться в сюжеті ТСН.

Чоловік обрав місцем для бази відпочинку інвалідів мис Тарханкут у Криму. Через те, що інфраструктура тут лише розбудовується, ламати старе и будувати нове не потрібно. Європейське втілення універсальної архітектури – це те, чим зможуть користуватися як інваліди, так і здорові люди. Відмінності лише у дверях і сходах. Перший поверх завжди може бути обладнаний дверима по 75 сантиметрів, ціна залишиться незміннною. А на проживання для «своїх» Максим робить знижки.

«Якщо здорова людина сплачує 160-170 грн за номер, то 50% знижки будь-який інвалід завжди має», — переконує власник. Через дорогу від готелю у селі Оленівка є дайверський клуб. Інструктор Ігор Горопаєв запевняє, що драйверів-інвалідів більшає. «Міжнародна сертифікація дозволяє занурювати людей з обмеженими можливостями», — відзначив він.

Для повноцінного відпочинку тепер залишилося лише облаштувати спуск до води. Максим уже розробив проект спеціального пандуса і гроші на нього знайшов, проте його узаконення — це тривала процедура і навіть не у компетенції сільради. Сільский голова Оленівки Роман Філатов передав документи в раду міністрів автономії, котра розпоряджається землею.

Він обіцяє дійти навіть до прем'єра, але досягти наміченого. «Чому якщо хтось має гроші, то може зробити під'їзди просто до катерів, а тут неможна видати дозвіл», — риторично запитує він. Щоби люди з обмеженими можливостями могли бачити красу моря не лише на картинках, вони просять владу не допомогти, а просто не заважати.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути