chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відзначають День дружби і єднання слов'ян

25 червня 2012 о 10:59

Це свято було засновано в 90-х роках ХХ століття  для того, щоб різні гілки слов'янських народів пам'ятали про своє історичне коріння, прагнули зберегти свою культуру і багатовіковий зв'язок один з одним, передає УНН.

Першими державами, які зробили серйозні кроки в цьому напрямку, стали Росія і Білорусь: вони підписали ряд угод про взаємне співробітництво на рівних умовах.

Найбільш широко ця дата відзначається у трьох країнах — в Україні, Росії та Білорусі.

Як відзначається в офіційних привітаннях глав цих держав, це воістину народне свято, що йде від загального коріння, культурних традицій і звичаїв наших народів.

Слов'яни -  українці, росіяни, білоруси, поляки, чехи -  складають основну частину населення Європи.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути