chrome firefox opera safari iexplorer

Син Януковича хоче зменшити кількість українського кіно на ТБ і в кінотеатрах

18 червня 2012 о 12:18
ourcity.com.ua

Син президента, депутат від Партії регіонів Віктор Янукович-молодший зареєстрував у Верховній Раді три законопроекти, спрямовані, з його слів, на розвиток вітчизняного кінематографа.

Про це пише газета «Комерсант-Україна».

Серед інших пропозицій, Янукович пропонує скасувати чинну 30-процентну частку квотування національних фільмів, обов'язкову для всіх кінотеатрів і телеканалів, і вводити її поетапно: протягом 2012—2013 років 5%, в 2014 році -10%, 2015-м -20 %, з 2016-го -30%.

На думку експертів, ця новація спричинить за собою поступову русифікацію кінематографа.

"Зниження квоти національних фільмів звільнить телеканали від необхідності показувати українське кіно, і нас накриє російськомовний телепродукт», — вважає колишній голова Державного агентства з питань кіно Ганна Чміль.

У свою чергу представники телеканалів стверджують, що ні 30-відсоткової, ні 5-відсоткової норми показу національних фільмів дотриматися неможливо.

"В Україні не знімається такої кількості фільмів, нам нема з чого вибирати», — пояснив генеральний директор телеканалу ТВі Микола Княжицький.

Також Янукович запропонував внесення змін до законів, пов'язаних з кіноіндустрією, а також до Податкового і Митного кодексів. Зокрема, до закону про кінематографію вводиться поняття суб'єкта кінематографії — фізичної або юридичної особи, зайнятої виробництвом, прокатом, дублюванням або тиражуванням фільмів, виготовленням кіноматеріалів. Суб'єктів кінематографії пропонується до 2016 року звільнити від ПДВ і митного збору при ввезенні кіноплівки і фотохімікатів.

Для фінансування кіноіндустрії Янукович пропонує також ввести новий податок. Зокрема, для демонстраторів, дистриб'юторів і прокатників фільмів передбачаються щоквартальні відрахування в розмірі 5% від валового доходу, а для операторів і провайдерів телекомунікацій — 2%. Кошти повинні надходити до спеціального фонду держбюджету, адмініструвати їх буде Держкіно.

Схему розподілу коштів у відомстві поки не коментують.

«Це ще буде обговорюватися з депутатами і в комітетах. Це серйозна державна позиція, спрямована на розвиток кінематографа. Законодавчі зміни готувалися впродовж півтора року», — повідомила голова Держкіно Катерина Копилова.

У свою чергу телекомунікаційні провайдери вважають, що нові податкові збори призведуть до подорожчання послуг.

«Інтернет-галузь слід розвивати як інноваційну, а не обтяжувати додатковими податками. Оскільки податок буде розраховуватися не з прибутку, а з обороту, послуги інтернету подорожчають мінімум на 20%», — сказав газеті виконавчий директор Інтернет Асоціації України Володимир Куковський.

Цю точку зору підтримали кінопрокатники.

«Податок в 5% від обороту призведе до подорожчання квитків у кіно на 10-20% і не допоможе розвитку вітчизняного кінематографа. Українське кіно не буде прибутковим і касовим, у нього занадто маленька аудиторія. Щоб бути прибутковим, фільм повинен зібрати мінімум 4,5 млн доларів касових зборів», — вважає співвласник одеського кінотеатру «Золотий Дюк» Владислав Царьов.

Як повідомляли Ukranews, влітку 2010 року Кабмін наклав заборону на видачу прокатного посвідчення фільмам, не дубльованим або не озвученим на території України, а вже в жовтні скасував обов'язковий дубляж на українську мову.

У квітні цього року приватне акціонерне товариство B & H, яке працює на ринку прокату кінофільмів, заявило про те, що співробітники податкової міліціїнезаконно вилучили з їхнього офісу бухгалтерську документацію, комп'ютери та інше обладнання, що використовується для дубляжу фільмів, а також копії кінофільмів.

17 грудня

Інші дати
День пам’яті Великомучениці Варвари
Свята Варвара - християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Розгорнути
День працівника державної виконавчої служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України і громадськості…» згідно Указу Президента України «Про День працівника державної виконавчої служби» від 22 липня 2009 р. № 569/2009.
Розгорнути
Народився Данило Щербаківський
(1877, с.Шпичинці, Житомирська область – 1927) – етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музичний діяч. Автор понад 40 друкованих наукових досліджень та десятки рукописів («Козак Мамай», «Українські дерев»яні церкви», «Символіка в українському мистецтві», Український килим» та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Новаченко
(1898, м.Буринь, Сумська область – 1966) - український ортопед-травматолог. Праці присвячено питанням лікування переломів кісток, протезування тощо. Широко відомі відновні операції на опорно-руховому апараті за Новаченком, кісткова пластика.
Розгорнути
Народився Юрій Шерех (Шевельов)
(1908, м. Харків - 2002) - славіст-мовознавець, історик української літератури. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор фундаментальних наукових праць "Предісторія слов'янської мови: історична фонологія загально-слов'янської мови", "Історична фонологія української мови" та ін.
Розгорнути