chrome firefox opera safari iexplorer

На Євро Україна витратила вп’ятеро більше, ніж отримала, — Колесніков

04 липня 2012 о 16:06

На організацію «Євро-2012» в Україні було витрачено близько 5 мільярдів доларів, а повернулося в казну близько 1 мільярда доларів.

Про це розповів віце-прем’єр-міністр — міністр інфраструктури Борис Колесніков у інтерв’ю італійському виданню «Il Sole 24 Ore».

Він зазначив, що на чемпіонат Європи, за попередніми підрахунками, прибули 1,8 мільйона осіб.

«Враховуючи, що під час перебування в Україні одна людина в середньому витратила $400, плюс інші різні доходи, на даний момент можна сказати, що захід повернув витрати в розмірі мільярда доларів», — сказав Колесніков.

Він також запевнив, що інформація про державні інвестиції у розмірі 6,5 мільярдів доларів на чемпіонат перебільшена.

«Загальна вартість витрат склала близько 5 мільярдів доларів», — сказав віце-прем’єр.

«Найбільше коштів пішло на будівництво доріг. Від 800 до 850 мільйонів доларів було направлено на зведення стадіонів. Два з них побудовані з нуля, а найбільших витрат потребувала реконструкція стадіону в Києві», — зазначив він.

«Також всього за 18 місяців ми побудували чотири аеропорти, які відповідають найвищим світовим стандартам. В Києві ми добудували злітно-посадкову смугу і новий термінал», — додав Колесніков.

50 мільйонів євро, за його словами, «були спрямовані на операційні витрати, серед яких — перекладачі, підбір і підготовка обслуговуючого персоналу».

Колесніков також розповів, що, за підрахунками, було продано 700 тисяч квитків на матчі. «Фактично, всі доступні квитки були продані. Крім цього, 1500 квитків були передані спонсорам, але це від нас не залежало», — сказав він.

Те, що за кілька годин до матчів на вулицях стояло чимало людей, які продавали квитки, Колесніков прокоментував так: «Їх було не багато. І мова йде, перш за все, про вболівальників, які купили квитки, сподіваючись, що їх команда потрапить до фіналу. А потім вирішили продати їх».

Віце-прем’єр також наголосив, що проблем з расизмом в Україні ніколи не було.

Він відзначив, що, крім організації, українці самостійно допомагали іноземним гостям.

«Ми продемонстрували свою здатність організувати третю за масштабом спортивну подію після Олімпіади та чемпіонату світу з футболу», — сказав він.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути