chrome firefox opera safari iexplorer

У Трускавці зруйновано пам'ятник Івана Франка

20 серпня 2012 о 15:22

У Трускавці напередодні святкування річниці від дня народження Івана Франка, в ніч із 19 на 20 серпня, погруддя Великому Каменяреві, що розташоване на роздоріжжі вулиць С. Бандери та І. Франка, впало з постаменту та розбилося вщент.

На місці події працює слідчо-оперативна група Трускавецького МВ ГУМВСУ у Львівській області під керівництвом начальника трускавецької міліції Івана Малиша.

За словами Івана Малиша, ще вночі патрульна машина проїжджала повз пам’ятник і нічого підозрілого видно не було.

Однією з версій, які розглядатиме міліція – падіння пам’ятника внаслідок руйнування матеріалів, з якого він був зроблений.

За останні два роки, це не перший випадок, коли у місті знищуються пам’ятники: самознищилося кілька скульптур у курортному парку, відпав шматок обличчя з пам’ятника Романові Різняку-Макомацькому, зникли у невідомому напрямку металеві руки Лукаша та Мавки, повідлітали пальці в Юзі.

Нагадаємо, з кінця липня навколо погруддя Івана Франка у Трускавці розгорівся скандал, пов’язаний з намаганням представників влади демонтувати пам’ятник Франку та встановити новий (у повний зріст) неподалік музею Михайла Біласа, на розі вулиць Т. Шевченка і С. Бандери.

Як тоді було повідомлено на офіційному сайті Трускавецької ради, «Бюст Івана Франка в Трускавці, що розташований на роздоріжжі вулиць С Бандери та І. Франка, не відповідає ні естетичним, ні містобудівним нормам. Крім того він вже зазнав руйнації. Оскільки не був виготовлений з природних матеріалів. Також засіданні містобудівної ради Трускавця скульптор Іван Самотоз та архітектор Василь Каменщик представили макет нової скульптури Каменяра в повний зріст і пропозицію щодо його розміщення на розі вулиць Т. Шевченка і С. Бандери між музеєм М. Біласа та екскурсійним бюро. В результаті широкого обговорення вирішено проект взяти за основу. Доопрацювати згідно внесених зауважень і представити на розгляд художньої ради керамічно-скульптурної фабрики. Після цього проект встановлення пам’ятника Іванові Франку буде виноситись на розгляд сесії міської ради».

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути