chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині герой України-"регіонал" вбиває річку аміаком

28 вересня 2012 о 14:57

У річці Гірський Тікич у Черкаській області знову масово гине риба. Місцеві звинувачують цукровий завод.

«Щойно йшов вздовж річки й бачив суцільну стіну чорної води», – скаржиться листоноша Валерій Чамлай.

«Дійсно, нам дзвонили із Тального та з села Криві Коліна, де протікає Гірський Тікич, – каже виконувач обов'язків головлікаря тальнівської санепідемстанції Леонід Краус. – Кажуть, що риба спливає пузом догори. Я так розумію, що з Тальнівського цукрового заводу спустили гарячу воду. А разом з нею і трохи аміаку. Аміак убиває у воді кисень і риба спливає. Рибі потрібно звикнути, що працює цукровий завод. А вона звикати не хоче. Тому й гине».

Директор Кривоколінської ГЕС Михайло Атаманюк каже, що вздовж берега бігають хлопчики з хватками і ловлять рибу.

«Радіють, що цукрозавод запрацював», — зазначив він.

Тальнівський цукровий завод щороку по кілька разів зливає брудну воду не у відстійники, а прямо в річку. Охоронці заводу не пускають на територію працівників санітарної станції.

Свою вину заперечують. Цукрозавод належить «регіоналу», Герою України Геннадію Бобову.

«Треба запросити цього кандидата в депутати скупатися в Тікичі, – каже місцевий житель Віктор Красніцький. – Хотів би я побачити, яким він вийде після цієї купелі».

Місцева влада ніяк не реагує на постійні отруєння річки. Улітку місцеві жителі збиралися пікетувати цукрозавод і зібрали кілька сотень підписів з вимогою припинити знущання над річкою.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Довкілля

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути