chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині герой України-"регіонал" вбиває річку аміаком

28 вересня 2012 о 14:57
rybalka.com

У річці Гірський Тікич у Черкаській області знову масово гине риба. Місцеві звинувачують цукровий завод.

«Щойно йшов вздовж річки й бачив суцільну стіну чорної води», – скаржиться листоноша Валерій Чамлай.

«Дійсно, нам дзвонили із Тального та з села Криві Коліна, де протікає Гірський Тікич, – каже виконувач обов'язків головлікаря тальнівської санепідемстанції Леонід Краус. – Кажуть, що риба спливає пузом догори. Я так розумію, що з Тальнівського цукрового заводу спустили гарячу воду. А разом з нею і трохи аміаку. Аміак убиває у воді кисень і риба спливає. Рибі потрібно звикнути, що працює цукровий завод. А вона звикати не хоче. Тому й гине».

Директор Кривоколінської ГЕС Михайло Атаманюк каже, що вздовж берега бігають хлопчики з хватками і ловлять рибу.

«Радіють, що цукрозавод запрацював», — зазначив він.

Тальнівський цукровий завод щороку по кілька разів зливає брудну воду не у відстійники, а прямо в річку. Охоронці заводу не пускають на територію працівників санітарної станції.

Свою вину заперечують. Цукрозавод належить «регіоналу», Герою України Геннадію Бобову.

«Треба запросити цього кандидата в депутати скупатися в Тікичі, – каже місцевий житель Віктор Красніцький. – Хотів би я побачити, яким він вийде після цієї купелі».

Місцева влада ніяк не реагує на постійні отруєння річки. Улітку місцеві жителі збиралися пікетувати цукрозавод і зібрали кілька сотень підписів з вимогою припинити знущання над річкою.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Довкілля

26 травня

Інші дати
1648 — Корсунська битва
битва між військами Речі посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками під Корсунем в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).
Україно! Ти для мене диво! І нехай живе за роком рік, Буду, мамо, горда і вродлива, З тебе дивуватися повік... Ради тебе перли в душу сію, Ради тебе мислю і творю. Хай мовчать Америки й Росії, Коли я з тобою говорю. (Василь Симоненко)
Розгорнути
Народився Борис Грабовський
(1901, м. Тобольськ, Росія - 1966) - видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої в світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.
Розгорнути