chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині герой України-"регіонал" вбиває річку аміаком

28 вересня 2012 о 14:57
rybalka.com

У річці Гірський Тікич у Черкаській області знову масово гине риба. Місцеві звинувачують цукровий завод.

«Щойно йшов вздовж річки й бачив суцільну стіну чорної води», – скаржиться листоноша Валерій Чамлай.

«Дійсно, нам дзвонили із Тального та з села Криві Коліна, де протікає Гірський Тікич, – каже виконувач обов'язків головлікаря тальнівської санепідемстанції Леонід Краус. – Кажуть, що риба спливає пузом догори. Я так розумію, що з Тальнівського цукрового заводу спустили гарячу воду. А разом з нею і трохи аміаку. Аміак убиває у воді кисень і риба спливає. Рибі потрібно звикнути, що працює цукровий завод. А вона звикати не хоче. Тому й гине».

Директор Кривоколінської ГЕС Михайло Атаманюк каже, що вздовж берега бігають хлопчики з хватками і ловлять рибу.

«Радіють, що цукрозавод запрацював», — зазначив він.

Тальнівський цукровий завод щороку по кілька разів зливає брудну воду не у відстійники, а прямо в річку. Охоронці заводу не пускають на територію працівників санітарної станції.

Свою вину заперечують. Цукрозавод належить «регіоналу», Герою України Геннадію Бобову.

«Треба запросити цього кандидата в депутати скупатися в Тікичі, – каже місцевий житель Віктор Красніцький. – Хотів би я побачити, яким він вийде після цієї купелі».

Місцева влада ніяк не реагує на постійні отруєння річки. Улітку місцеві жителі збиралися пікетувати цукрозавод і зібрали кілька сотень підписів з вимогою припинити знущання над річкою.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Довкілля

14 грудня

Інші дати
Народився Данило Апостол
(1654, с.Великі Сорочинці, Полтавська область - 1734) — український військовий і державний діяч кінця 17 — першої половини 18 століття, гетьман Лівобережної України в 1727—1734 роках.
Розгорнути
Народився Михайло Старицький
(1840, с.Кліщинці, Черкаська область – 1904) – українського письменника, режисера, театрального і громадського діяча. Він - автор п'єс «Богдан Хмельницький», «Маруся Богуславка», «Різдвяна ніч», «За двома зайцями».
Ніч яка, Господи, місячна зоряна, Видно, хоч голки збирай, Вийди, коханая, працею зморена, Хоч на хвилиноньку в гай! Сядем укупочці тут під калиною, І над панами я пан! Глянь, моя рибонько, - срібною хвилею Стелиться в полі туман. (Михайло Старицький)
Розгорнути
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Відзначається у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
Розгорнути