chrome firefox opera safari iexplorer

Верховна Рада не встигне прийняти поправки до мовного закону

11 жовтня 2012 о 10:45

Верховна Рада нинішнього скликання, швидше за все, не встигне розглянути зміни до закону «Про основи державної мовної політики». Таку думку висловив народний депутат від Партії регіонів, представник президента в парламенті Юрій Мірошниченко.

«Ми не можемо розглядати ці зміни тому, що вони не перетворилися ще на законопроект і не зареєстровані у ВР, відповідно, нам нема чого розглядати», — заявив регіонал.

Депутат зазначив, що парламент цього скликання працюватиме останній пленарний день 16 жовтня.

«На сьогодні ще немає цього законопроекту. Як член цієї робочої групи можу сказати, що ймовірність того, що ми встигнемо — невелика ... У парламенті, навіть якщо з'явиться цей законопроект, треба пройти ще засідання комітету, треба його включити до порядку денного сесії і отримати висновки науково-експертного управління, і тільки тоді розглядати у першому читанні. Навіть якщо б він був ідеальний, і ми в двох читаннях прийняли, — це малоймовірний сценарій, що це впишеться в один день», — сказав Мірошниченко.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова. 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їхня чисельність перевищує 10%.

Після набуття чинності в Україні закону «Про засади державної мовної політики», статус регіональної російській мові надали Одеса, Запоріжжя, Севастополь, Харків, Луганськ, Миколаїв, Дніпропетровськ і Херсон, а також Одеська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Луганська , Харківська, Миколаївська і Дніпропетровська області.

Крім того, статус регіональної отримала угорська мова в закарпатському місті Берегово, а село Тарасівці стало першим селом в Чернівецькій області, яке визнало румунську (молдавську) мову регіональною.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути