chrome firefox opera safari iexplorer

Київрада знову «відмовилася» від Гостинного двору

20 грудня 2012 о 12:14

Київрада відмовилась включити до порядку денного свого сьогоднішнього засідання проект рішення про скасування рішення від 20 вересня 2012 року «Про передачу ПАТ «Укрреставрація» земельної ділянки під реконструкцію будівлі Гостинного двору у торговельний центр з гостьовою стоянкою».

Як передає кореспондент УНІАН, за внесення проекту рішення на розгляд сьогоднішньої сесії «за» проголосували лише 36 депутатів із 86. Проект рішення пропонував розглянути депутат від фракції «УДАР» Олексій Давиденко. Він наголосив, що це є невідкладним та резонансним. За словами О.Давиденка, у сесійній залі Київради присутні народні депутати від партії «УДАР», які прийшли підтримати киян, що захищають Гостинний двір від перебудови.

О.Давиденко зазначив, що проект рішення зареєстрований ще вчора, однак, оскільки це питання є нагальним, попросив депутатський корпус підтримати його включення до порядку денного сьогоднішнього або наступного засідання Київради, щоб документ пройшов всі погодження в комісіях. Секретар Київради Галина Герега зауважила, що поставить це питання на голосування, водночас вона ініціювала створення робочої групи і проведення круглого столу за участю представників міської влади, депутатів Київради та Верховної Ради, киян та представників ЗМІ щодо питання реконструкції Гостинного двору. Як повідомляв УНІАН, захисники Гостинного двору заявили про побиття деяких з них.

За їхніми словами, вночі 19 грудня у Гостинний двір увірвалися невідомі у чорній формі і виштовхали частину активістів, які перебували всередині, на вулицю. Крім того, противники реконструкції будівлі заявили, що нападники застосували сльозогінний газ і спецзасоби, які дозволені для використання тільки співробітникам правоохоронних органів.

За словами потерпілих, міліція не вжила жодних дій щодо нападників.

Довідка УНІАН. Гостинний двір — торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році замість старого двору (60-ті роки XVIII ст., архітектор Іван Григорович-Барський).

19 липня цього року Окружний адміністративний суд Києва відмовився припинити дію постанови Кабінету міністрів № 1380 від 15 серпня 2011 року про виведення Гостинного двору з Державного реєстру пам'яток архітектури і зупинити будівельні роботи на його території. Також є рішення Київради від 20 вересня ц.р., згідно з яким депутати передали ПАТ «Спільне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація» в оренду на 5 років земельну ділянку площею 1,02 гектара на Контрактовій площі, 4, на якій розташований Гостинний двір, для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути