chrome firefox opera safari iexplorer

Сто тисяч писанок прикрасять Київ до Великодня

22 березня 2013 о 13:13

Рекорд зі ста тисяч великодніх яєць планують встановити організатори фестивалю «Писанковий рай–2013». Творіння народних майстрів, політиків, учнів, аматорiв понад місяць — iз 2 травня по 5 червня — прикрашатимуть дерева скверу iм. Франка в самому центрi столицi. Долучитися до обрамлення зможе кожен: той, хто привіз авторську роботу, і навіть той, хто захоче взяти з десяток писанок в оргкомітеті й причепити їх на дерево.

«Кожне з 20 мiст представить від 500 до 5 тисяч писанок. Окрім того, вже з наступного місяця в рамках фестивалю відбудеться низка майстер–класів і чимало конкурсних проектів. Зокрема, 27 квітня за участі народних майстрів та голови художньої ради конкурсу Олега Скрипки відбудеться майстер–клас «Писанка від мера», за результатами якого буде визначено найкращу писанку», — розповіла «УМ» прес–секретар фестивалю Надія Тутенко. Свою участь підтвердили майже десяток мерiв, переможець отримає 5 тисяч кущів троянд для свого мiста. Цiкавою буде і винагорода для тих мiст, якi зроблять свiй внесок у створення рекорду. Область–переможець отримає 45% всеукраїнської колекції писанок, представленої у сквері iм. Франка для створення у своєму місті Писанкового саду. Ще 45% експонатiв передадуть у фонд «Турбота Святого Миколая» та розмістять у Національному природному парку «Гуцульщина», що в селі Пістинь на Івано–Франківщині (там уже дiє Музей писанки).

До 30 квітня ми чекаємо на роботи від усіх охочих для участі в «Народнiй писанцi», iнформує панi Надiя, також відбудуться конкурси фото і малюнка «Великодня писанка».

Організатори фестивалю планують зафіксувати ще один рекорд: створити величезний вінок розміром до 30 метрів. Для цього використають 9 тисяч писанок і понад 10 тисяч троянд. Нагадаємо, на фестивалi «Писанковий рай–2012» було зафіксовано кiлька рекордів України, зокрема найбільшу кількість писанок, зібраних в одному місці, — 28 тисяч.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути