chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відреставрують Володимирську гірку

11 квітня 2013 о 11:31

У столиці відбулося засідання Київської міської ради церков та релігійних організацій, яке було присвячене відзначенню 1025-річчя Хрещення Русі. Про це УНН повідомили у прес-службі КМДА.

Під час засідання члени оргкомітету з відзначення 1025-річчя Хрещення Русі поінформували духовенство про хід підготовки до заходу. Так, наразі тривають роботи з підготовки до реконструкції Володимирської гірки та відновлення панорами «Голгофа». Серед першочергових завдань – реставрація пам’ятників Святому Володимиру, Княгині Ользі, Кирилові та Мефодію. Також у планах проведення реставрації дзвіниці і фасадів та корильйону Михайлівського Золотоверхого собору. Проведуть ремонтні роботи й у Покровському монастирі.

Неабияку увагу на засіданні приділили й питанню оновлення сходів та реконструкції Колони Магдебурзького права. Вони стануть частиною цілого комплексу присвяченого 1025-річчю Хрещення Русі. Крім того, там також зведуть фонтанчик на кшталт джерела, що било колись. Також на березі Дніпра планується встановити пам’ятний знак Хрещенню Київської Русі. Проекти пам’ятника розглядатимуть у рамках конкурсу, який проводитиме Департамент архітектури та містобудування КМДА та затверджуватимуть за погодженням з представниками різних конфесій столиці.

Столичне духовенство цілковито підтримало наміри міської влади щодо підготовки та святкування 1025-річчя Хрещення Русі і надало власні пропозиції. Серед них проведення як внутнрішньоконфесійних, так і загальноміських просвітницьких заходів, конференцій, круглих столів та богослужінь, які увійдуть до загальної програми святкування.

«Неможливо переоцінити важливість відзначення 1025-річчя Хрещення Русі – це наша історична дата, спільне свято, тож і над його програмою ми працюватимемо разом з представниками різних конфесій. Мені надзвичайно приємно, що Київська міська рада церков та релігійних організацій позитивно сприйняла пропозиції міської влади щодо відзначення свята та готова активно долучитися до організації власних заходів протягом ювілейного року», – зазначив Олександр Попов.

Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути