chrome firefox opera safari iexplorer

Під шумок «каштанового скандалу» столична влада злітає до Італії

24 травня 2013 о 10:41

Представники столичної влади вирушають до Італії для з’ясування ситуації з підміною саджанців каштанів, висаджених цієї весни на Хрещатику в Києві.

Про це повідомив радник голови КМДА Олександр Мазурчак, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми готуємо на понеділок (27 травня, — ред.) поїздку до Італії наших представників у цю фірму (яка поставила саджанці каштанів). Плануємо, що поїде заступник голови Шевченківської РДА і садівник, який є переможцем тендеру з постачання», — повідомив Мазурчак.

«Я думаю, що завтра у мене вже буде відповідь італійської сторони щодо цього інциденту. Однозначно питання стоїть так: італійська фірма поставила нам каштани не ті, які були записані в супровідних документах. Документи я перевірив – вони видані саме на м’ясо-червоні каштани Бріотті. Ясно, що ці каштани не відповідають супровідним документам», — зазначив чиновник.

За словами Мазурчака, Шевченківське управління зелених насаджень (УЗН) вже підготувало претензію ТОВ «Професійний садівник», яке виграло тендер на постачання саджанців і придбало їх у італійської фірми.

Також радник голови КМДА повідомив, що ТОВ «Професійний садівник» у свою чергу підготувало таку ж претензію до італійської фірми-постачальника.

«Уже встановлено, що підміни в Україні не було», — підкреслив Мазурчак і пояснив, що це легко довести, вивчивши проби землі з коренів саджанців.

«Є два варіанти: або італійська фірма помилилася, і вона має нести відповідальність аж до заміни всіх дерев своїм коштом, або мала місце змова цієї фірми з постачальниками (ТОВ «Професійний садівник», — ред.), і в такому випадку буде той самий результат», — додав Мазурчак.

Якщо ж саджанці не будуть замінені, то КМДА має намір домагатися цього різними способами: «Ми звертатимемося в італійське посольство, подаватимемо до суду. Ми готові довести, що італійці винні».

За його словами, висаджені на Хрещатику каштани восени будуть пересаджені в інші місця на території Києва, якщо виявляться стійкими до молі та спеки.

Як повідомляли «Коментарі», з 289 каштанів сорту «Бріотті», висаджених навесні у Києві і на закупівлю яких влада витратила близько 3 млн грн, тільки 2 виявилися справжніми.

Дізнавшись про це, 22 травня в КМДА створили контрольну комтісію з перевірки факту висаджених на Хрещатику звичайних кінських каштанів замість італійських м’ясо-червоних сорту «Бріотті».

Джерело: Коментарі
Розділи: Суспільство

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути