chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві готують тотальну реформу лікарняних стаціонарів

30 травня 2013 о 09:57

Київська влада має намір реформувати систему стаціонарного лікування. У столиці пропонується створити 7 багатопрофільних клінік інтенсивного лікування, 17 — планового, а також 6 установ спеціалізованого та відновного лікування. Ця система буде об'єднана в три госпітальні округи.

Відповідний проект рішення передав у Київраду департамент охорони здоров'я КМДА, пише «КоммерсантЪ-Украина».

На думку чиновників, діюча практика, коли лікарні чергують за графіком швидкої допомоги, а також надають планове лікування та реабілітацію, неефективна з точки зору розподілу бюджетних коштів.

Реформа буде передбачати організацію у Києві трьох госпітальних округів. Госпітальний округ №1 включить стаціонари Дарницького, Дніпровського та Деснянського районів і буде надавати допомогу 1 млн 31 тис. осіб. Госпітальний округ №2 сформують із стаціонарів Подільського, Шевченківського, Оболонського та Печерського районів. Він буде обслуговувати 886 тис. осіб. Округ №3 об'єднає медустанови Голосіївського, Святошинського та Солом'янського районів з 927 тис. осіб.

До складу кожного округу будуть входити багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування для дорослих (їх буде 5) та для дітей (2 лікувальні установи). Окрім того, у місті буде працювати 17 лікарень планового лікування з трьома хоспісними відділеннями, 4 спеціалізованих медцентри (пологових будинки) і 2 лікарні відновного лікування.

Як пояснив директор департаменту Віталій Мохорєв, існуючі великі лікарні чергують за графіком швидкої медичної допомоги, в них же надається і планове лікування, реабілітація.

«Не може кожна лікарня бути установою інтенсивного лікування. Фінансовий ресурс витрачається нераціонально. Апаратура, інструменти, фахівці в установах інтенсивного лікування повинні бути зовсім іншими, ніж в установах, які проводять планове лікування», — пояснив він.

Тому лікарні інтенсивного лікування для дорослих будуть створені на базі Київської міської лікарні швидкої допомоги, міських клінічних лікарень№1, №6, №8, №12. Подібні установи для дітей відкриють у дитячих клінічних лікарнях №1 і №2. У департаменті вважають, що по одній дитячій лікарні швидкої медичної допомоги на лівому і правому березі достатньо, виходячи з чисельності дітей у Києві (близько 600 тис.).

Кожна із 17 медустанов планового лікування буде мати профільні центри. Лікарні відновного лікування будуть організовані в лікарні №11 Дніпровського району та дитячій лікарні №9 Подільського району.

Втім, поки комісія Київради з питань гуманітарної політики ухвалила цей проект лише за основу. Як пояснила голова комісії Алла Шлапак («Соціальна справедливість»), — через нераціональний відбір лікарень із закріпленням профілю, а також їхній поділ на планове та інтенсивне лікування.

«Наприклад, в госпітальному окрузі №3 у Голосіївському районі є лікарні, які можуть працювати як багатофункціональні, і відмовлятися від цього немає сенсу. А з Деснянського району їхати на Червоний хутір в багатофункціональну лікарню як пацієнтам, так і каретам швидкої допомоги буде складно», — зазначила вона.

Окрім того, за словами Шлапак, департамент не надав економічну аргументацію розподілу функцій між лікарнями міста.

«Тотальної реформи вторинного рівня медичної допомоги не відбудеться через відсутність коштів. Тому мені б дуже хотілося, щоб МОЗ, крім цінних вказівок, пропонував ще і механізми фінансування цієї реформи», — підкреслила вона.

24 травня

Інші дати
Кирило Стеценко
1882 – український композитор, хоровий диригент, культурний і громадський діяч, священик. Створив кобзарську школу; організатор мандрівних хорових капел, засновник музичної бібліотеки. Автор кантат, опер та ін.  
Розгорнути
100-річчя від дня народження Михайла Стельмаха
1912 – Михайло Стельмах – український письменник, драматург, фольклорист. Автор поетичних книжок для дітей, романів «Кров людська – не водиця», «Велика рідня», «Хліб і сіль» та ін.
Розгорнути
Народився Іван Нехода
(1910, с.Олексіївка, Харківська область – 1963) - український поет, письменник, журналіст. Збірки: «Початок пісні», «Тобі, кохана» та ін.
«У лісі, лісі темному, Де ходить хитрий лис, Росла собі ялинонька І зайчик з нею ріс.» (Іван Нехода)
Розгорнути
Народився Олександр Богомолець
(1881, м. Київ – 1946) - відомого українского патофізіолога, основоположника школи патофізіологів.
Розгорнути