chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві готують тотальну реформу лікарняних стаціонарів

30 травня 2013 о 09:57

Київська влада має намір реформувати систему стаціонарного лікування. У столиці пропонується створити 7 багатопрофільних клінік інтенсивного лікування, 17 — планового, а також 6 установ спеціалізованого та відновного лікування. Ця система буде об'єднана в три госпітальні округи.

Відповідний проект рішення передав у Київраду департамент охорони здоров'я КМДА, пише «КоммерсантЪ-Украина».

На думку чиновників, діюча практика, коли лікарні чергують за графіком швидкої допомоги, а також надають планове лікування та реабілітацію, неефективна з точки зору розподілу бюджетних коштів.

Реформа буде передбачати організацію у Києві трьох госпітальних округів. Госпітальний округ №1 включить стаціонари Дарницького, Дніпровського та Деснянського районів і буде надавати допомогу 1 млн 31 тис. осіб. Госпітальний округ №2 сформують із стаціонарів Подільського, Шевченківського, Оболонського та Печерського районів. Він буде обслуговувати 886 тис. осіб. Округ №3 об'єднає медустанови Голосіївського, Святошинського та Солом'янського районів з 927 тис. осіб.

До складу кожного округу будуть входити багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування для дорослих (їх буде 5) та для дітей (2 лікувальні установи). Окрім того, у місті буде працювати 17 лікарень планового лікування з трьома хоспісними відділеннями, 4 спеціалізованих медцентри (пологових будинки) і 2 лікарні відновного лікування.

Як пояснив директор департаменту Віталій Мохорєв, існуючі великі лікарні чергують за графіком швидкої медичної допомоги, в них же надається і планове лікування, реабілітація.

«Не може кожна лікарня бути установою інтенсивного лікування. Фінансовий ресурс витрачається нераціонально. Апаратура, інструменти, фахівці в установах інтенсивного лікування повинні бути зовсім іншими, ніж в установах, які проводять планове лікування», — пояснив він.

Тому лікарні інтенсивного лікування для дорослих будуть створені на базі Київської міської лікарні швидкої допомоги, міських клінічних лікарень№1, №6, №8, №12. Подібні установи для дітей відкриють у дитячих клінічних лікарнях №1 і №2. У департаменті вважають, що по одній дитячій лікарні швидкої медичної допомоги на лівому і правому березі достатньо, виходячи з чисельності дітей у Києві (близько 600 тис.).

Кожна із 17 медустанов планового лікування буде мати профільні центри. Лікарні відновного лікування будуть організовані в лікарні №11 Дніпровського району та дитячій лікарні №9 Подільського району.

Втім, поки комісія Київради з питань гуманітарної політики ухвалила цей проект лише за основу. Як пояснила голова комісії Алла Шлапак («Соціальна справедливість»), — через нераціональний відбір лікарень із закріпленням профілю, а також їхній поділ на планове та інтенсивне лікування.

«Наприклад, в госпітальному окрузі №3 у Голосіївському районі є лікарні, які можуть працювати як багатофункціональні, і відмовлятися від цього немає сенсу. А з Деснянського району їхати на Червоний хутір в багатофункціональну лікарню як пацієнтам, так і каретам швидкої допомоги буде складно», — зазначила вона.

Окрім того, за словами Шлапак, департамент не надав економічну аргументацію розподілу функцій між лікарнями міста.

«Тотальної реформи вторинного рівня медичної допомоги не відбудеться через відсутність коштів. Тому мені б дуже хотілося, щоб МОЗ, крім цінних вказівок, пропонував ще і механізми фінансування цієї реформи», — підкреслила вона.

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути