chrome firefox opera safari iexplorer

У заповіднику «Херсонес Таврійський» зруйнували частину старовинного некрополя

20 вересня 2013 о 10:24

На початку вересня до прокуратури Гагарінського району міста Севастополя надійшло звернення генерального директора Національного заповідника «Херсонес Таврійський» щодо законності забудови земельної ділянки в районі пам'ятника археології «Некрополь в Карантинній балці».

Про це УНН повідомили в Прокуратурі Севастополя.

Прокуратура організувала перевірки за даним зверненням із залученням контролюючих органів. За їх результатами встановлено, що на земельних ділянках загальною площею 0,22 га, які належать на правах власності двом громадянам, ведуться будівельні роботи. Згідно з інформацією Інспекції ДАБК у м. Севастополі зазначені будівельні роботи здійснюються незаконно, без повідомлення органу державного контролю. На момент перевірки на цих землях викопаний котлован і зведені дві споруди.

Внаслідок переміщення надлишкового грунту з території будівництва, було пошкоджено пам'ятник архітектури національного значення — частина «Некрополя в Карантинній балці» Національного заповідника «Херсонес Таврійський».

За фактом умисного незаконного пошкодження частини архітектурної спадщини національного значення 12 вересня 2013 прокуратурою Гагарінського району міста Севастополя зареєстровано кримінальне провадження за ч.3 ст. 298 Кримінального кодексу України. В даний час Гагарінським РВ УМВС України в м. Севастополі проводиться досудове розслідування.

Нагадаємо, сьогодні відбудеться урочиста церемонія внесення Національного заповідника «Херсонес Таврійський» в перелік спадщини ЮНЕСКО.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути