chrome firefox opera safari iexplorer

Нерухомість у кредит українцям не по зубах

21 листопада 2013 о 17:09

Українці у ІІІ кварталі 2013 року взяли кредитів на нерухомість на суму 1,7 млрд грн, що на 1,1 млрд менше, ніж за цей же період минулого року, — повідомляє «Укрінформ», посилаючись на прес-службу Незалежної асоціації банків України.

«Попит залежить від умов кредитування, які зараз є неприйнятними для рівня доходів більшості пересічних громадян. За ІІІ квартал 2013 року банківські установи надали фізичним особам кредитів на придбання нерухомості на суму 1,7 млрд грн. За відповідний період минулого року — 2,8 млрд грн», — зазначають в НАБУ.

У схожій ситуації опинилися й підприємства, які раніше активно користувалися банківськими позиками для розширення діяльності, у тому числі, для фінансування будівництва нежитлових приміщень. У структурі заборгованості юридичних осіб переважають позики терміном до 1 року — вони формують близько половини портфеля. При цьому, частка кредитів на строк понад 5 років, за рахунок яких, зазвичай, реалізуються капітальні проекти, коливається на рівні 10-12%.

Нагадаємо, обсяг нових кредитів, наданих банками підприємствам будівельної сфери впродовж січня-вересня 2013 року, склав 25,4 млрд грн, що вдвічі менше за обсяг фінансування підприємств сільського господарства, та майже в 20 разів менше ніж обсяг кредитів, наданих підприємствам торгівлі.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути