chrome firefox opera safari iexplorer

Перевірте свою грамотність! Україна засяде за радіодиктант з понеділка

07 листопада 2013 о 09:39

У суботу, 9 листопада, в Україні традиційно відзначатимуть День української писемності та мови. Це свято встановили у 1997 році, дату обрали на честь вшанування пам’яті українського святого, Преподобного Нестора-Літописця. Цього дня традиційно стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

А також усі, хто хоче перевірити знання рідної мови, пишуть радіодиктант.

Акція «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності» цього року відбудеться під гаслом «Творити величне разом – просто! Твори хвилю єдності!» і запланована на понеділок, 11 листопада. Прямоефірна програма, присвячена акції, почнеться о 13.10 (там ще раз нагадають про умови акції), сама диктовка тексту — о 13.30. До написання радіодиктанту можуть долучитися не лише громадяни України, а й українці з-за кордону. Як повідомили в Українському радіо, традиційно текст диктуватиме доцент Київського університету імені Б. Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Тему диктанту тримають у секреті, обіцяють, що текст буде не надто складним, хоча й без мовних “родзинок” не обійдеться. Текст — авторський, створений спеціально на замовлення Українського радіо відповідно до усіх приписів і норм українського правопису. Учасники, які напишуть диктант без помилок, будуть відзначені призами.

На Львівщині диктант писатимуть не 11-го, а 8 листопада. Як розповіла “ВЗ” головний спеціаліст департаменту освіти і науки ЛОДА Любов Мельник, це пов’язано з тим, що радіодиктант приурочують до щорічного традиційного відкриття Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика, яке відбувається 9 листопада, на батьківщині мецената — у селі Верхньому Синьовидному Сколівського району Львівщини. Текст радіодиктанту тривалістю 22 хвилини звучатиме 8 листопада о 20.00 на діапазоні FM (частота 67,04; 89,0; 100,3; 100,4; 100,5 мегагерц) та дротовому радіо Львівського обласного радіо. Диктанти просять надсилати до 12 листопада у Львівську обласну науково-педагогічну бібліотеку (м. Львів, вул. Зелена, 24; І поверх, відділ абонементу).

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути